Kai kurios rinkodaros kampanijos atrodo ištobulintos preciziškai iki kiekvienos smulkmenos, tačiau vis dėlto joms kažko trūksta. Tas „kažkas“ dažniausiai būna asmeniškumas – kai atrodo, kad tiek kampaniją kūrė robotai, tiek jie galvojo apie žmones lyg apie bejausmes būtybes.

Forbes“ apžvalgininkas Jayson DeMers savo straipsnyje apžvelgia, kodėl asmeniškumo stoka tampa vis didesniu trūkumu rinkodaros kampanijoms. Pirmiausia, žmonės apskritai mažai pasitiki didelėmis korporacijomis. Jei jie žino, koks žmogus ar žmonės kuria verslą, jais pasitikėti atrodo žymiai paprasčiau. Antra, neasmeniškas turinys yra tiesiog nuobodus ir niekas juo nenori dalintis. Tad tik pabrėžę savo asmenišką požiūrį galite rasti kelią į vartotojų širdis ir paskatinti juos dalintis savo informacija, ją skleisti ir taip galiausiai pasiekti savo tikslus.

Kaip galite įnešti savo kampanijai daugiau asmeniškumo? Pirmas žingsnis, kurį turite žengti – gerai pažinti savo auditoriją. Tik žinodami, kokie tai žmonės, kas jiems rūpi, suprasite, kaip su jais kalbėtis. Ne mažiau svarbu tvirtai žinoti ir kuo unikalūs esate jūs patys. Atraskite savybes, kurios būdingos tik jūsų prekės ženklui, ir kalbėkite apie jas kuo paprasčiau – lyg pasakotumėte savo senam draugui.

Kitas J. DeMers patarimas – jei tik įmanoma, raskite žmones, kurie kalbės, rašys socialiniuose tinkluose jūsų įmonės vardu. Tobula, jei šie žmonės jau turi užsitarnavę žmonių pasitikėjimą – tuomet leiskite jiems būti jūsų įvaizdžio advokatais. Be to, rašyti negana – turite su žmonėmis bendrauti. Tad jei kažkas parašė komentarą, netgi galbūt jums nemalonų, atsakykite nedelsdami.

Galiausiai, leiskite vartotojams prisidėti kuriant turinį. Galbūt jie nori papasakoti apie savo patirtį naudojant jūsų produktus? Suteikite jiems tokią galimybę. Taip ne tik padidinsite jų įsitraukimą ir susidomėjimą, bet ir gausite daug grįžtamojo ryšio, kurį galėsite panaudoti tobulindami savo rinkodaros strategiją.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją