Skelbimų svetainės „Autoplius.lt“, „Aruodas.lt“ ir „Skelbiu.lt“ turi naują savininką – Londone įsikūrusią investicijų grupę „Apax Partners“, kuri už juos paklojo šimtamilijoninę sumą, rašo vz.lt.

„Rinka kalba, kad pirkėjas sumokėjo apie 300–400 mln. Eur. 80 proc. nupirkto verslo yra Lietuvoje. Ankščiau tiek mokėdavo už infrastruktūrą – telekomus, „Mažeikių naftą“ ir panašiai“, – rašo dr. Irmanas Norkus, advokatų kontoros „Cobalt“ Lietuvos biuro vadovaujantis partneris, padėjęs užbaigti sandorį.

Advokatų kontoros pranešime teigiama, kad „Cobalt“ konsultavo „Apax Partners LLP“ šiai įsigyjant 100 proc. bendrovės „Baltic Classifieds Group OÜ“ (BCG), kuri valdo pirmaujančias internetinių klasifikuotų skelbimų verslo įmones Baltijos šalyse, akcijų.

„BCG valdo interneto portalus Autoplius.lt, Aruodas.lt, Skelbiu.lt, CVBankas.lt, KV.ee, City24.ee, City24.lv, Osta.ee ir Soov.ee, kurie yra didžiausi internetinės automobilių, nekilnojamo turto, darbo pasiūlymų paieškos portalai. BCG portalai yra vieni iš atitinkamose šalyse lankomiausių portalų, kuriuose per mėnesį vidutiniškai apsilanko per 50 mln. vartotojų“, – dėsto „Cobalt“.

Pasak „Cobalt“, „Apax Partners LLP“ yra Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrija ir subjektų, teikiančių investicijų konsultavimo paslaugas privataus kapitalo fondams, investuojantiems į įvairias pramonės sritis, patronuojančioji bendrovė. „Apax“ fondai investuoja į bendroves, veikiančias keturiuose sektoriuose pasaulio mastu, įskaitant technologijų ir telekomunikacijų sektorių, paslaugų, sveikatos priežiūros ir vartotojų sektorius. Šie fondai teikia ilgalaikį nuosavo kapitalo finansavimą pasaulinės klasės bendrovėms kurti ir stiprinti.

Kaip rašo „Cobalt“, advokatų kontoros Baltijos šalių komanda konsultavo klientą visais su sandoriu susijusiais klausimais, įskaitant teisinio patikrinimo atlikimą, pagalbą rengiant sandorio dokumentus, taip pat talkino klientui gaunant leidimą vykdyti koncentracija įsigyjant akcijas.

„Cobalt“ komandai vadovavo partneris Martin Simovart ir ekspertas Ott Aava kartu su asocijuota teisininke Liina Saaremets iš COBALT Estijos biuro, kuriems talkino partneris Guntars Zīle ir vyresnioji teisininkė Elīna Ločmele iš Latvijos bei vadovaujantis partneris Dr. Irmantas Norkus, vyresnioji teisininkė Inga Mažvilaitė ir Justinas Kondratas iš Lietuvos biuro. Didelį indėlį į projektą taip pat įdėjo mūsų Konkurencijos komandos partnerė Elo Tamm, ekspertė Elena Hansov ir asocijuota teisininkė Marit Martens (Estijos biuras), taip pat partnerė Rasa Zaščiurinskaitė ir vyresnysis teisininkas Paulius Bartkus (Lietuvos biuras)“, – praneša įmonė.

M360