„Visi norime, kad mūsų šaliai pasisektų, mūsų sportininkų pergalės yra ir mūsų šventė. Aš ir pats labiausiai sergu už tuos, kuriuos bent truputį žinau, todėl pasauliniuose sporto renginiuose visada labiausiai seku, kaip sekasi tautiečiams. Pasižiūriu ir sporto šakas – karalienes, žinoma“, – apie tai, koks yra sirgalius, aprangos kolekcijos pristatyme kalbėjo M. Mikutavičius.

M. Mikutavičius, D. Rapšys

„Audimas“ nacionalinės kolekcijos misija – skatinti vienybę, kurti bendruomenę, sako jos autoriai.

„Kad ir kas būtume savo kasdieniame gyvenime, yra akimirkų, kai tampame vieninga jėga: ištikimais Lietuvos sirgaliais. Palaikymas mus suvienija: bendri išgyvenimai ir kartu patiriamos emocijos kuria stiprią bendruomenę, kurios neatskiriama dalis yra simboliai: nacionalinės spalvos ir ženklai. Naujam gyvenimui prikėlėme 2000 m. kolekcijos retro stiliaus modelius, kaip dar vieną tokį simbolį: nacionalinę tikro sirgaliaus aprangą“, – sakė „Audimas Brand“ vadovė Daiva Šulienė.

Pristatyti kolekciją, kurią sudaro stilizuota trispalve puošti, Sidnėjaus spalvų ir detalių įkvėpti džemperiai, kelnės bei marškinėliai, bendrovė pasirinko kviesti žmones, kurie, patys sutraukdami ištikimų palaikytojų minias, išlieka tikri Lietuvos sirgaliai. Kartu su mama į kolekcijos pristatymo fotosesiją atvykusi D. Banevič – B-Girl Nicka pasakojo, kad Lietuvos vardą kartu su savimi vežasi visur.

„Mes visada žiūrim kitų lietuvių pasirodymus, abi sergam ir palaikom. Ir be galo džiaugiamės už kiekvieną Lietuvos sportininką – pažįstamą ar nepažįstamą. Man labai svarbu kalbėti apie Lietuvą visur, kur tik keliauju. Neseniai Japonijoje viena mergina sakė, kad specialiai dėl manęs paguglino daugiau apie Lietuvą, nes iki tol nieko nežinojo. Man tai – didelė dovana ir svarbus pasiekimas.

Su mama net turime tradiciją: visur, kur vykstame, vežamės lietuviško šokolado ir visiems jį daliname – taip pažindiname su savo šalimi“, – užsidegusi pasakojo B-Girl Nicka.

B-Girl Nicka

Neabejingas lietuviškam sportui prisipažino ir mūsų šalį pasaulyje jau ne vienerius merus garsinantis plaukikas Danas Rapšys. Jį galima sutikti žiūrovų gretose mūsų krepšinio arenose.

„Tikrai turiu mėgstamas komandas ir visada stengiuosi pažiūrėti, kaip joms sekasi, jei pavyksta suderinti su treniruotėmis. Man įdomu net ne rezultatas, o pats žaidimas: stebiu skirtingų žaidėjų techniką, jų tobulėjimą ir pasiekimus. Labai įdomu yra matyti, kaip auga mūsų sporto lygis“, – sakė „Audimas“ tikro sirgaliaus apranga pasipuošęs pasaulio vicečempionas.

„Audimas Brand“ rinkodaros vadovės Tatjanos Rudienės teigimu, kolekcijos pristatymui buvo svarbu pakviesti žmones, kurie yra tikri Lietuvos sirgaliai, mylintys bei garsinantys ne tik sportą, bet ir savo šalį.

„Pagrindiniu veidu pasirinkome tikrąjį mūsų Tautos dainių, savo kurtais himnais suvienijusį visus tris milijonus. Neabejoju, kad taip pat susivienysime ir šią vasarą palaikydami savo sportininkus Paryžiuje, o jų pasirodymus stebėsime pasipuošę tikrų sirgalių apranga“, – teigė T. Rudienė.

„Audimas“ retro stiliaus vasaros kapsulę įkvėpė 2000 m. Sidnėjaus pergalės. To meto stilius atsispindi ir šioje kolekcijoje. Drabužių siluetai padidinti bei atspindi tendencijas, kurios itin aktualios šiuolaikinės mados kontekste. Aprangoje išskirtinis dėmesys skiriamas Lietuvos atributikai: šalies pavadinimui bei trispalvei.