Šiuos ir daugiau klausimų šiuo metu pradeda vertinti nepriklausomų šalies ekspertų grupė – sprendimus priimantys asmenys, nuomonės lyderiai bei visuomenė: devintą kartą startavo Lietuvos reputacijos indekso tyrimas. Išsamiausias ir objektyviausias sociologinis tyrimas Lietuvoje, padedantis geriau suprasti sprendimus priimančių asmenų, nuomonės lyderių bei visuomenės nuomonę apie didžiąsias privataus ir viešojo sektoriaus organizacijas. 

„Reputacija – ilgalaikis įmonių ir organizacijų „projektas“. Kad jis būtų sėkmingas, tai yra, reputacija būtų gera, reikia ilgai ir nuosekliai dirbti. O susigadinti reputacijai kartais užtenka vieno žodžio ar veiksmo, netinkamos reakcijų sekos į tai, kas visuomenei aktualu, ką skauda, kas rūpi. Kiekvienais metais iškyla naujų temų, kurios veikia įmonių ir organizacijų dienotvarkę. Tai, kaip šios reaguoja, kokią poziciją išreiškia, kokių veiksmų imasi šių įvykių kontekste taip pat formuoja Reputacijos indekso tyrimo žemėlapį. Pamatysime, kas šiemet turės daugiausia įtakos, kokių naujų poslinkių bus įvykę“, – sako Rūta Gaudiešienė, bendrovės „Civitta“ partnerė, marketingo ir rinkos tyrimų ekspertė. 

Praėjusių, 2023 metų, tyrimas parodė, kad įmonėms ir organizacijoms teko traukti „naujus ginklus“, mat pasikeitusios gyventojų nuotaikos dėl nuolatinės informacijos apie karą, galimą recesiją ir politinius skandalus keitė ir akcentus, pagal kuriuos visuomenė vertina įmones bei organizacijas. „Tarkim, paties fakto, ar įmonė remia Ukrainą aktualumas menko, tačiau pagalba Ukrainai darė įtaką reputacijai per skaidrumo, pačios organizacijos finansinio stiprumo bei  įtakos Lietuvos gerovei prizmę: ar tu esi sąžiningas Lietuvai, ką duodi savo šaliai, o gal susidedi su priešais“, – pristatydama praėjusių metų tyrimą sakė R. Gaudiešienė.

Naujausio, 2024 metų, Lietuvos Reputacijos indekso tyrimo rezultatai bus pristatyti jau šių metų balandžio mėnesį. Į verslo reputacijos tyrimą šiemet įtraukta 54 Lietuvos įmonės ir 15 viešojo sektoriaus organizacijų.

Verslo ir viešojo sektoriaus Reputacijos indekso tyrimą atlieka konsultacijų ir verslo valdymo paslaugų bendrovė „Civitta“, kartu su komunikacijos agentūra „Fabula Rud Pedersen Group“, Lietuvos marketingo asociacija LiMA, savanoriška, nepriklausoma didžiausių ir aktyviausių Lietuvos ekonomikos investuotojų verslo asociacija Investuotojų forumu, Lietuvos startuolių asociacija „Unicorns Lithuania“ ir duomenų analizės kompanija „Repsense“.

Praėjusių, 2023 metų, bendras reputacijos indeksas buvo pakilęs 4 balais ir siekė 28 balus.

Geriausios reputacijos lyderių trejetas 2023 m. buvo: 

  1. Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“

  2. Verslo akseleratorius „Tesonet“

  3. Mažmeninės baldų ir namų apyvokos prekių tinklas IKEA

Metų reputacija viešajame sektoriuje 2023 m. – užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.

Metų reputacija visuomenės kategorijoje 2023 m. – vaistinių tinklas „Camelia“.

Metų reputacija nuomonės formuotojų kategorijoje 2023 m. – medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific“.

Metų online reputacija (vienodą balų skaičių surinko) 2023 m. – kibernetinio saugumo bendrovė „Nord Security“ ir Lietuvos oro uostai.

Didžiausias teigiamos reputacijos šuolis 2023 m. – telekomunikacijų bendrovė „Telia“.

Metų reputacija 2023 m. – medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific“.

Apie Reputacijos indekso tyrimą

Reputacijos indekso tyrimas – išsamiausias ir objektyviausias sociologinis tyrimas Lietuvoje, leidžiantis geriau suprasti sprendimus priimančių asmenų, nuomonės lyderių bei visuomenės nuomonę apie didžiąsias privataus ir viešojo sektoriaus organizacijas. 

Atliekant reputacijos tyrimą 2023 m. buvo apklausta 1960 respondentų, suskirstytų į tris grupes: 1 221 plačiosios visuomenės atstovas, 396 nuomonės lyderiai (ekspertai, tinklaraštininkai, žurnalistai ir t. t.) ir 343 sprendimų priėmėjai (didžiausių Lietuvos įmonių vadovų, verslo organizacijų arba asociacijų vadovų, politikų, žiniasklaidos savininkų, ambasadorių ir t. t.).

Tyrime analizuojamas respondentų požiūris į įmonę, instituciją, įstaigą – ar ji suvokiama, kaip turinti gerą reputaciją, ar ji yra mėgiama, ar ja pasitikima. Taip pat tiriami svarbiausi reputacijai įtaką darantys atributai: produktai ir paslaugos, rezultatai, valdymas, inovatyvumas, lyderystė, darbo aplinka, pilietiškumas.

Plačiau su tyrimo rezultatais galima susipažinti Reputacijosindeksas.lt