Penktadienio popietę Vilniaus senamiestyje praeivių dėmesį traukė neįprastas reklamos stendas, saugomas apsaugos darbuotojų. Taip buvo siekiama atkreipti dėmesį į Nacionalinėje dailės galerijoje prasidedančią „Lewben Art Foundation“ parodą „Kolekcionuojant hitus“.

Reklaminiame stende buvo demonstruojamas menininko iš Meksikos Pedro Reyes kūrinys „Visuomenė be ginklų (Smuikas IX)“, lydimas garso takelio GON. „Norėjome parodyti, kad ir paprastą parodų formatą galima pristatyti visai kitaip, įdomiau, inovatyviau ir taip atkreipti žiūrovų dėmesį“, – sakė idėją pasiūliusios įmonės „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė Žana Fomova.

Ž. Fomova pasakojo, kad šis sprendimas sulaukė labai įdomių reakcijų: kai kurie net važiuodami automobiliais pro šalį sustodavo pasidomėti, kas vyksta, kiti, priešingai, pamatę apsaugos darbuotojus stengdavosi stendą apeiti iš tolo. „Pastebėjau, kad vyresni žmonės laikėsi atokiau, o jaunimas yra drąsesnis, specialiai prieidavo pasižiūrėti iš arčiau“, – įspūdžiais dalinosi ji.

Ž. Fomova neslepia, kad idėją įkvėpė pasaulyje plačiai nuskambėjęs pavyzdys, kai Amsterdame reklamuojant vykstančią parodą lauke buvo demonstruojamas Rembranto paveikslas. „Mes irgi norėjome sukurti tarsi įvykį, pratęsti ciklą, kai menas išeina į gatves, ir, manoma, tai puikiai pavyko“, – džiaugėsi ji.

P. Reyes savo kūryboje perdirba Meksikos armijos surinktus ir sunaikintus ginklus į muzikinius instrumentus – taip menininkas komentuoja kaip menas gali pakeisti ir perdirbti smurto įrankius bei žodyną į pozityvią jėgą. Garso takelį specialiai Vilniaus ir Klaipėdos gatvių sankirtoje eksponuojam meno kūriniui sukūrė Žygimantas Gudelis, profesionalus vokalinės perkusijos bei sudėtingų live looping pasirodymų kūrėjas, žinomas kaip GON. Žygimantas Gudelis laužo tradicinio beatbox stereotipus. Atlikėjas yra tapęs Lietuvos beatbox čempionu, metų beatboxeriu, dalyvauja tarptautiniuose šio žanro konkursuose.

Lauko reklamos pagalba praeiviai kviečiami atvykti į parodą „Kolekcionuojant hitus“ ir pamatyti tokių vizualiųjų menininkų darbus kaip Antano Sutkaus, Šarūno Saukos, Alfredo Jaar, Indrės Šerpytytės, Vito Luckaus, Patricijos Jurkšaitytės ir daugelio kitų, bei išgirsti iki šiol niekur negirdėtus specialiai parodai sukurtus garso takelius, kurių autoriai – žymūs Lietuvos muzikantai, kompozitoriai ir garso menininkai: Rokas Beliukevičius, Arturas Bumšteinas, „Freaks on Floor“, Vytautas V. Jurgutis, Giedrė Kilčiauskienė, Žygimantas Kudirka-Mesijus ir Adas Gecevičius („Vilniaus energija“), Andrius Mamontovas, Migloko, „Solo Ansamblis“, „Sheep Got Waxed“, „Without Letters“.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją