Prekės ženklą atnaujinusi „Alita” tikisi sustiprinti pozicijas Lietuvoje ir atrasti kelią į naujas užsienio rinkas. Prioritetine eksporto kryptimi pasirinkusi Kiniją „Alita” tikisi, kad ši rinka taps atsvara pardavimams NVS šalyse.

Tikisi konkuruoti tarptautiniu lygiu

Daugiau nei 50 metų rinkoje veikianti „Alita” – Lietuvos vartotojams puikiai pažįstamas prekės ženklas. Tačiau konkuruojant užsienio rinkose, tenka pagalvoti kaip būti pastebėtiems tarp daugybės tarptautinių prekės ženklų.

„Jei šnekėtume apie „Alitos“ putojantį vyną kaip apie prekinį ženklą, tai yra vienas iš stipriausių ir žinomiausių lietuviškų prekių ženklų ne tik tarp gėrimų, bet apskritai žiūrint į visą rinką. Tai yra gėrimas, be kurio daugelis neįsivaizduoja bet kokios šventės. Bet mes, kaip vartotojai, tampame vis labiau kosmopolitiški, daugiau keliaujame, išbandome įvairius maisto receptus, prisiragaujame gėrimų ir mūsų lūkesčiai auga. „Alitos” užduotis – žengti koja kojon su laiku ir ne tik atitikti putojančio vyno etalono lūkestį, bet ir jį viršyti”, – sako bendrovės „MV Group” rinkodaros vadovas Algirdas Čiburys.

Jis neslepia, kad nors Lietuvoje „Alita” kaip ilgametis prekės ženklas vartotojams yra gerai pažįstamas, užsienio rinkose šis ženklas dažnai niekam nieko nesako. „Šiuo pasikeitimu labiausiai sprendžiame tarptautinio konkurencingumo klausimą. Kai reikia konkuruoti užsienio prekybos centrų lentynose, turime ne tik turiniu, bet ir išore prilygti pasauliniams prekės ženklams”, – sako jis.

Revoliucijų nebus

Atnaujinant prekės ženklą, buvo sukurti du nauji skirtingi buteliai, atnaujintas logotipas, sukurtas naujas produkto dizainas. Taip pat pasitelkiant dizainą buvo išskirti klasikiniai ir rūšiniai putojantys vynai. „Siekėme ne tik būti, bet ir atrodyti kaip patikimas, kokybiškas, klasikinis putojantis vynas, tad atsirado visa eilė kokybę ir patikimumą pabrėžiančių dizaino elementų”, – sako A. Čiburys.

Visgi, nors šįkart pasikeitimų daugiau nei prieš kelerius metus nežymiai atnaujinant etiketę, ir dabar nuspręsta nepriimti kardinalių sprendimų. „Pokyčiai esminiai, bet visgi tai labiau evoliucija nei revoliucija. Mus labai laikė tai, kad po pasikeitimų Lietuvos vartotojas nepamestų mūsų prekės ženklo lentynose“, – pasakoja A. Čiburys.

Atnaujintas prekės ženklas:

Prekės ženklą atnaujinusi „Alita” nusitaikė ir į Kinijos rinką
© Bendrovės archyvas

Prieš atnaujinimą:

Prekės ženklą atnaujinusi „Alita” nusitaikė ir į Kinijos rinką
© Bendrovės archyvas

„Alitos” prekės ženklo atnaujinimas buvo įgyvendintas per metus. Pasak A. Čiburio, žinant jų veiklos specifiką, tai – rekordiškai trumpas laikas. „Vien atskirų elementų, kaip butelio formų, gamyba trunka net iki 6 mėnesių. Pasitelkėme šiuolaikines technologijas, 3D printeriu spausdinome butelių muliažus, kad išsirinktume tinkamiausią formą. Taip pat bendravome su stiklininkais, etikečių spausdintojais: etiketei pasirinkome tokį popierių, kokį renkasi geriausi pasaulyje šampano gamintojai. Kalbant apie produkto dizainą, pagrindinis partneris buvo lietuviai, studija „Creata” su kuriais esame įgyvendinę jau ne vieną projektą. O dabar darbai baigti ir produktai jau pradeda važiuoti į lentynas, kad vartotojai iki Kalėdų ir Naujų metų jau spėtų pamatyti atsinaujinusią „Alitą”, – sako A. Čiburys.

Į „Alita” prekės ženklo atnaujinimą bendrovė „Mineraliniai vandenys” investavo 500 tūkst. eurų. Be to, 6,5 mln. eurų buvo investuota į gamyklą „Alita“ įvairių sričių gerinimui: 6 mln. eurų investuota į gamybos liniją, naujas sandėliavimo patalpas, darbuotojų sąlygų gerinimą, vadybos ir IT sistemų tobulinimą, 1 mln eurų buvo investuotas į naują gamybos liniją. „Dabar mūsų gamybinė įranga viena moderniausių Europoje šiuo metu”, – sako A. Čiburys.

Pokyčiai alkoholinių gėrimų rinkoje

A. Čiburys pastebi, kad nors pati alkoholinių gėrimų rinka Lietuvoje yra krentanti, jos viduje vyksta persiskirstymas: „Daugiau vartotojų renkasi pirkti mažiau, bet geresnius, brangesnius, išskirtinesnius gėrimus. Kalbant apie putojančius vynus, jei natūralios fermentacijos vynai prieš 3 metus sudarė 58 procentus rinkos, tai šiuo metu sudaro 63. Tai reiškia, kad žmonės daugiau renkasi natūralios fermentacijos vynus ir mažiau gazuotus vyno gėrimus“.

Pasak A. Čiburio, atnaujindama „Alitos“ prekės ženklą, bendrovė siekia dviejų tikslų: sustiprinti pozicijas Lietuvoje ir auginti pardavimus eksporto rinkose, kas, žvelgiant į perspektyvą, yra pagrindinis tikslas. „Kalbame apie dvi rinkų grupes. Visų pirma – kaimyninės Latvija, Estija ir Lenkija, kuriose mes turime savo atstovybes, „Mineralinių vandenų“ distribucines kompanijas, o kalbant apie tolimąsias rinkas, šioje vietoje perspektyvą matome Azijoje, kalbant konkrečiai, Kinijos rinkoje. Kelios dar neatnaujinto putojančio vyno partijos ten jau yra išvažiavusios per šiuos ir praeitus metus, o dabar tikimės ten dar padidinti pardavimus“, – sako jis.

Nors kai kurie bendrovės gaminiai parduodami ir Vakarų Europos šalyse, į jas „Mineraliniai vandenys“ nusprendė šiuo metu nesifokusuoti: ten ir taip labai didelė konkurencija tarp vietinių gamintojų ir aukšti įėjimo į rinką barjerai. „Prieš kokius 3-4 metus „Alitai“ viena pagrindinių eksporto krypčių buvo NVS šalys, ta pati Rusija. Bet dėl kritusių valiutų kursų ir kitų priežasčių, šiai dienai mūsų produkcijos rusai nelabai beįperka. Be to, ten veikti trukdo ir taikomi apribojimai, muitai ir įvairūs kiti barjerai. Dėl to mes ieškome kitų rinkų, kur galėtume atsverti tą svorį, ir Azija yra viena iš mūsų prioritetinių krypčių“, – aiškina A. Čiburys.

2016 metais „MV Group“ įmonių grupės pajamos per 9 mėnesius siekė 226,75 mln. eurų. Tai 7 procentais daugiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai pajamos siekė 212,57 mln. eurų.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją