Naujienų portalo 15min.lt vyriausiuoju redaktoriumi ketvirtadienį paskirtas žurnalistas Vaidotas Beniušis, pastaruosius penkerius metus vadovavęs naujienų agentūros BNS redakcijai.

„15min pamatas visada buvo ir išliks atsakinga, kokybiška ir skaidri žurnalistika. Kartu su komanda sieksime išlaikyti ir stiprinti skaitytojų bei žiūrovų pasitikėjimą“, – sako V. Beniušis.

Tapęs 15min.lt vyriausiuoju redaktoriumi, jis laikinai toliau eis naujienų agentūros BNS direktoriaus pareigas.

Kaip ir iki šiol, abiejų žiniasklaidos priemonių redakcijos veiks visiškai savarankiškai.

34 metų V. Beniušis Vilniaus universitete yra įgijęs teisės magistro diplomą, turi 16 metų patirtį žiniasklaidoje, yra dirbęs naujienų agentūroje ELTA, BNS, bendradarbiavo su tarptautine naujienų agentūra „Agence France Presse“, pastaruosius trejus metus buvo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus tarybos pirmininkas.

V. Beniušis vadovauti 15min.lt redakcijai paskirtas po pokyčių įmonių valdyme. Pastaruoju metu portalo vyriausiojo redaktoriaus pareigas laikinai ėjo Audrius Ožalas.

Praeitą savaitę buvo paskelbta, kad naujienų portalą „15min“ ir naujienų agentūrą BNS valdančios įmonės, iki šiol priklausiusios Estijos bendrovei „Postimees Grupp“, jungiasi su Tomo Balžeko vadovaujama medijų ir skaitmeninio verslo grupe „Media bitės“. Kartu su šiais pokyčiais pasitraukė „15min“ ir „BNS Lietuva“ generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas. Nauja įmonių grupė Lietuvoje veiks „15min group“ vardu.

Po susijungimo 60 proc. „15min group“ akcijų priklausys „Postimees Grupp“, 40 proc. –„Media bičių“ akcininkams. Pagal pasirašytą susitarimą, už „15min group“ valdymą bus atsakinga „Media bičių“ akcininkų ir vadovų komanda, kurioje – „15min“ įkūrėjas ir buvęs vadovas T. Balžekas. Jis pats Delfi praeitą savaitę teigė, kad dar nėra nuspręsta, ar jis bus naujosios grupės vadovu, ir kad šis klausimas bus sprendžiamas gavus Konkurencijos tarybos leidimą susijungimui (daugiau skaitykite čia).

M360
BNS