Pabandykite įsivaizduoti internetą be memų (angl. memes) – jau po akimirkos suprasite, kad šie plačiai žinomi juokingi paveikslėliai jau tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Šiandien memus naudojame išreikšti emocijoms, prajuokinti draugus ar tiesiog užmegzti pokalbį. Šis interneto fenomenas vienija milijonus interneto vartotojų visame pasaulyje, o šių metų kovo 21 dieną „MO Muziejuje“ juos suburs pirmąkart Lietuvoje vyksiantis „Memų festivalis“.

Memas yra šiuolaikinė humoro rūšis, visuomenės komunikacijos priemonė, neatsiejama interneto kultūros dalis, plačiai naudojama internete. Šiandien memu gali būti bet kas – paveikslėlis, vaizdo filmukas, nuotrauka su juokingu užrašu ar viskas, kas gali plačiai prajuokinti interneto vartotojus. Renginio organizatoriai atskleidžia, kad idėja organizuoti tokio tipo festivalį kilo pastebėjus, kaip plačiai yra paplitęs šis interneto fenomenas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Memai yra neatsiejama jaunosios kartos komunikacijos priemonė. Mes bendraujame, reiškiame savo emocijas, galiausiai – tiesiog atsipalaiduojame dalindamiesi memais vieni su kitais. Siekiame į šį kultūrinį fenomeną atkreipti visuomenės dėmesį, užfiksuoti šią tendenciją greitai besikeičiančiame kultūriniame kontekste ir kiek su ironija pažvelgti į memus kaip į meno formą, todėl pirmą kartą Lietuvoje organizuojame „Memų festivalį” būtent „MO Muziejuje“. Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbę apie šį renginį, sulaukėme milžiniško žmonių susidomėjimo – teigiamai sureagavo virš 7 tūkstančių žmonių“, – apie tai, kokios visuomenės reakcijos susilaukia, atskleidžia vienas iš „Memų festivalio“ organizatorių Tomas Stasiukevičius.

Vienas žinomiausių interneto memų – Andrasas Arato, interneto vartotojams geriau pažįstamas kaip „Hide the Pain Harold“. Šis 75-erių metų elektros inžinierius iš Vengrijos išgarsėjo, kai jo nuotraukas pradėjo naudoti vienas asociatyvių nuotraukų „bankas“. Fotografijose užfiksuota vyriškio šypsena, kuria jis tarsi bando slėpti skausmą, tapo įkvėpimu daugeliui jau klasika tapusių interneto juokelių. Šį žmogų–memą bus galima išvysti festivalio metu. Kaip teigia T. Stasiukevičius, lankytojai turės išskirtinę galimybę iš paties Andraso Arato lūpų išgirsti, kaip atrodo kasdienybė žmogaus, kurio nuotraukos tapo įkvėpimu tūkstančiams interneto juokelių.

Tiesa, renginio organizatorius priduria, kad tai – ne viskas. „Memų festivalio“ metu lankytojai galės išgirsti ir keletą kitų pranešimų, taip pat jų lauks geriausių memų peržiūros – „Memų liūtai“. Šia dalimi pasirūpins socialinio tinklo „Instagram“ paskyros „Zeureimocnasinsta“ kūrėjai, turintys beveik 100 tūkst. sekėjų.

Bilietus į „Memų festivalį“ galite įsigyti www.bilietai.lt.

M360