Draudimo bendrovė „Gjensidige“ tamsųjį metų laiką pasitiko socialine iniciatyva „Watch Me“ ( liet. k. – „Pastebėk mane“). Ji skatino Baltijos šalių gyventojus pasirūpinti saugumu gatvėje ir tapti matomais tamsoje. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje buvo išdalinta 15 tūkst. specialiai kampanijai sukurtų juostinių atšvaitų, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Estijoje atšvaitai – pamėgti labiausiai

„Lietuvos eismo dalyviai gerokai mažiau rūpinasi savo saugumu tamsiuoju metų laikotarpiu nei Estijos gyventojai. Pastarojoje šalyje, kaip ir Skandinavijoje, didelė dalis žmonių rudens ir žiemos mėnesiais nekelia kojos iš namų be atšvaito, šviesą atspindinčios liemenės ar kitų žmonių matomumą tamsoje gerinančių priemonių“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige” rinkodaros vadovė Baltijos šalims Raminta Vileniškienė.

Bendrovės užsakymu atlikta apklausa parodė, kad Estijoje 48 proc. gyventojų nuolat dėvi atšvaitus ir neina į gatvę be šios matomumą gerinančios priemonės. Lietuvoje atšvaitus visada naudoja 35 proc., o Latvijoje – mažiau nei trečdalis (27 proc.) žmonių.

Pasak rinkodaros ekspertės, šia kampanija siekta paskatinti žmonių įprotį dėvėti atšvaitą tamsiuoju metų laikotarpiu ir būti labiau matomais eismo dalyviais.

Pandenija pakeitė kampanijos eigą

Kampanijos startui buvo pasirinkta spalio 21 d. Lietuvoje ir Estijoje bei spalio 28 d. Latvijoje minima Tarptautinė atšvaitų diena.

„Pandeminės aplinkybės šiai kampanijai nebuvo palankios, todėl daugiausia pastangų prireikė planuojant atšvaitų dalinimą. Sukūrėme ne po vieną planą, kad šis procesas vyktų sklandžiai, atsižvelgiant į kiekvienos iš trijų Baltijos šalių situaciją“, – pasakoja R. Vileniškienė.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, force majeure aplinkybių išvengti visgi nepavyko. „Išskirtinė situacija susiklostė Latvijoje, kai kampanijos starto dieną šioje šalyje Vyriausybė paskelbė karantiną. Tądien buvo uždaryti visi bendrovės skyriai, pasiekti žmones tapo gerokai sunkiau. Teko pasitelkti iš anksto parengtą planą B: sutarėme su prekybos tinklu „Narvesen“, kurio parduotuvėse žmonės galėjo pasiimti atšvaitą skirtinguose Latvijos miestuose“, – pasakoja R. Vileniškienė.

Raminta Vileniškienė
Raminta Vileniškienė
© Asmeninio albumo nuotr.

Pasak jos, Estijoje žmonės turėjo galimybę užpildyti formą ir atšvaitus gauti tiesiai į namus. Lietuvoje – pildant formą internetu, pasirinkti artimiausią, vieną iš 58, įmonės skyrių ir užsukti pasiimti dovanojamą aksesuarą.

„Šios kampanijos metu dalinant atšvaitus nutiko daug smagių istorijų: jei atšvaitai dėl netiksliai nurodyto adreso grįždavo, kreipdavomės telefonu dėl jo pristatymo vietos. Žmonės labai džiaugdavosi sulaukę asmeninio rūpesčio. Buvo ir tokių, kurie į namus pristačius atšvaitą skambino bendrovės numeriu padėkoti, nes ši matomumą kelyje gerinanti priemonė jiems atrodė esanti tikra dovana. Išties įdėjome daug asmeninių pastangų ir rūpesčio, kad atšvaitas pasiektų visus jų norėjusius gavėjus“, – pasakoja R. Vileniškienė.

Dėmesys jaunimui – per socialinius tinklus

Jos teigimu, apibrėžiant tikslinę auditoriją buvo siekiama į saugumą gatvėje atkreipti dėmesį tų, kurie mažiausiai juo rūpinasi patys. „Jauni 18-35 metų žmonės yra visuomenės dalis, kuri rečiausiai naudoja atšvaitus. Kurdami juos, labiausiai galvojome apie šią tikslinę auditoriją. Todėl atšvaitą pagaminome išskirtinį ir stilingą“, – pasakoja rinkodaros ekspertė.

Pasak jos, buvo svarbios ir kūrybiškos atšvaito panaudojimo galimybės. „Siekėme, kad jį būtų galima derinti prie skirtingo stiliaus drabužių: rištis kaip diržą, vynioti aplink ranką ar koją, persimesti per krūtinę, pasirišti po kaklu ar sutvirtinti plaukus“, – vardija draudimo bendrovės atstovė.

R. Vileniškienė atkreipia dėmesį, kad kampanijos kanalai buvo pasirinkti pagal tikslinę auditoriją. „Naudojome įmonės socialinių tinklų ir populiarių nuomonės formuotojų „Instragram” paskyras, nes šiais komunikaciniais kanalais geriausiai pasiekėme jaunesnius žmones. Saugumo žiniai skleisti pasitelkėme skirtingo tipažo nuomonės lyderius. Su nuomonės formuotojais dirbti buvo labai malonu, nes jie auditorijai turėjo siūlyti ne įprastą reklamą, o dovanoti naudingą ir stilingą aksesuarą”, – kalba R. Vileniškienė.

Latvijoje kampanijos metu šios kampanijos ambasadoriais tapo mados influenceris Kasher, stiliaus, sveikos gyvensenos ir grožio srities nuomonės formuotojos Liene Stūraine, Sintija Selicka ir Kristine Beitine. Estijoje komunikacija vyko radijo laidų vedėjų bei stileivos Ženja Fokin lūpomis. Lietuvoje buvo pasirinkti trys nuomonės formuotojai: mados ir stiliaus srities atstovės Indrė Kavaliauskaitė bei Milita Daikerytė ir daug dėmesio aktyviam gyvenimo būdui skiriantis Rolandas Mackevičius.

„Po nuomonės formuotojų kvietimo jų paskyrose per dvi savaites Lietuvoje išdalinome 7 tūkst., Latvijoje – 5 tūkst., o Estijoje 3 tūkstančius juostinių atšvaitų. Pirmą kartą kampanijos komunikacijai pasitelkėme tiek daug skirtingų nuomonės formuotojų. Jų kuriamos istorijos, kūrybingas atšvaito pristatymas, žaidimai ir, svarbiausia, nuoširdus įsitraukimas padėjo pasiekti didelę auditoriją“, – pabrėžia R. Vileniškienė.

Kaip svarbiausią kampanijos rezultatą rinkodaros ekspertė įvardija jos socialinį aspektą: „Nuo šiol 15 tūkst. geriau tamsoje matomų eismo dalyvių didina bendrą visuomenės saugumą. Bendrovės darbuotojų, klientų ir visos visuomenės edukacija apie atšvaitų būtinumą yra tęstinis darbas. Nuosekliai sieksime tikrojo pokyčio eismo dalyvių elgsenoje“, – sako draudimo bendrovės atstovė.

Pasak rinkodaros ekspertės, šią kampaniją planuojama tęsti ir kitais metais.

M360