Ministerija antradienį pranešė, kad pernai taip pat keturis kartus atsisakyta išduoti leidimą naudoti Lietuvos vardą prekių ženkluose.

„Amatininkai gali prekiauti gaminiais su Lietuvos simbolika ir neregistravę prekių ženklo (pavyzdžiui, mugėse, parodose ir t. t.), tačiau bet koks oficialių Lietuvos valstybės simbolių naudojimas, net ir neregistruojant prekių ženklo, turi būti pagarbus ir nežeminantis“, – pažymi ministerija.

Tarp pernai ministerijos išduotų leidimų – galimybė naujienų portalui DELFI registruoti ženklą „Idėja Lietuvai“, Žinių radijui leista registruoti ženklą „100 žvilgsnių Lietuva“ (valstybės šimtmečiui skirta knyga), buvo užregistruotas garsių fotografų sudarytas nuotraukų albumas „Lietuva ir mes“, viena viešoji įstaiga, įgyvendindama pilietinį projektą, registravo ženklą „Dovana Lietuvai“, Valstybės turizmo departamentas – ženklą „Lietuva. O čia ar buvai?“.

Taip pat prekių ženklus, kuriame yra Lietuvos pavadinimas, registravo užsienio įmonių atstovybės, esančios mūsų šalyje, poilsio namai, savo pavadinimą lietuvių ir anglų kalbomis prekių ženkle leista naudoti Lietuvos jūrų muziejui. Lietuvos generolų klubui buvo leista naudoti valstybės herbą, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei – Gediminaičių stulpų simbolį.

Neigiamas sprendimas, pavyzdžiui, priimtas dėl Kinijos piliečio prašymo įregistruoti ženklą anglų kalba „Lithuanian honey“ (Lietuvos medus), nes jis nepateikė jokių įrodymų, kad jo bendrovė gamina medų ar juo prekiauja. Latvijoje registruotai bendrovei „Pirmais Baltijas Kanals“ neišduotas leidimas registruoti kaip prekės ženklo informacinės laidos pavadinimą „Lietuvos laikas“ lietuvių ir rusų kalbomis, nes šis televizijos kanalas savo laidose skleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie 1991 metų sausio 13-osios įvykius Lietuvoje, aiškina ministerija.

Teisingumo ministerija primena, kad pareiškėjas, pageidaujantis įregistruoti prekių ženklą su Lietuvos valstybės simbolika, Valstybiniam patentų biurui turi pateikti teisingumo ministrui adresuotą prašymą. Iš įvairių valstybės institucijų ir kitų organizacijų sudaryta komisija svarsto prašymą leisti naudoti Lietuvos valstybės simboliką prekių ženkle ir teikia motyvuotą siūlymą. Teisingumo ministras, įvertinęs komisijos siūlymą, priima sprendimą suteikti leidimą naudoti Lietuvos valstybės simboliką prekių ženkle arba atsisakyti suteikti tokį leidimą.