Elektromobilis „Mazda MX-30“ arba prenumerata visam gyvenimui – į šiuos prizus du mėnesius pretendavo naujieji „Delfi Plius“ prenumeratoriai. Rugpjūčio 27 d. burtų keliu paaiškėjo paskutinės konkurso savaitės laimingieji: „Delfi Plius“ nemokamai visą gyvenimą skaitys Saulius Augustinavičius, o Jurga Dikciuvienė pateko tarp dešimties finalininkų, kurie varžosi dėl pagrindinio prizo.

Daugiau nei 13 tūkst. prenumeratorių turinti išskirtinio turinio platforma šią vasarą siūlė laimėti elektromobilį. Savo sėkmę „Prenumeruok ir važiuok“ konkurse galėjo išbandyti visi, kurie įsigijo metinę prenumeratą.

Kiekvieną penktadienį „Delfi TV“ laidoje „Delfi Rytas“ buvo skelbiami prenumeratos visam gyvenimui laimėtojai ir pretendentai į elektromobilį. Jo laimėtojas burtų keliu paaiškės rugsėjo 3 d.

Paaiškėjo paskutinis pretendentas į „Delfi Plius“ konkurso elektromobilį
© DELFI

Šioje laidoje taip pat aptariami įdomiausi platformos tekstai bei autoriai. Šią savaitę „Delfi Plius“ autorių platformos redaktorė Dalia Daškevičiūtė pristatė naujieną – prie „Delfi Plius“ autorių prisijungė vienas žinomiausių šalies žurnalistų Edmundas Jakilaitis. Nuo šiol kiekvieną antradienį bus galima pamatyti jo kuriamą turinį: pokalbių laidą apie karybą su dr. Kęstučiu Kilinsku arba video žurnalą apie ginklus, kurį žurnalistas kuria su ginklų ekspertu Mariumi Šulga.

„Šį antradienį prenumeratoriai galėjo susipažinti su pirmąja laida apie karybą, ir šią laidą vertėtų pažiūrėti kiekvienam išsilavinusiam žmogui, besidominčiam karybos istorija. Laidoje išsamiai kalbama apie karo transformacijas nuo Antikos laikų iki Šaltojo karo pabaigos. Tai turėtų būti aktualu ne tik tiems, kurie domisi karybos istorija, bet ir nacionaliniu saugumu bei pasaulio įvykiais“, – pabrėžė D. Daškevičiūtė. Pažiūrėti laidą galite ČIA.

Autorių platformos redaktorė taip pat papasakojo, kad sekmadienio vakarą platformos prenumeratorių tradiciškai laukia kito populiariaus autoriaus Dailiaus Dargio straipsnis apie Kauno Žaliakalnį: „Autoriaus teigimu, nors daugelis Žaliakalnį laiko inteligentų, aukštuomenės ar meno pasaulio atstovų vieta, vis dėlto, čia būta ir tamsių kriminalinių epizodų: reketo, žmogžudysčių, sprogdinimų. Dailius Žaliakalnio gatvėmis mus veda pastatas po pastato ir aptaria, kur veiklą vykdydavo kriminalinio pasaulio atstovai.“

D. Daškevičiūtė taip pat atskleidė, kad „Delfi Plius“ aktyviai rašo keliasdešimt autorių, kurių kiekvienas turi savitą braižą ir domisi skirtingomis temomis. Dėl to prenumeratoriaus patirtį, atėjus į šią platformą, autorių platformos redaktorė palygino su atėjimu į gerą muzikos festivalį, kuriame laukia daugybė skirtingų žanrų atlikėjų, nuo legendinių estrados žvaigždžių iki naujokų, jau turinčių savo gerbėjų, ir kuriame kiekvienas žmogus išgirs sau patinkančią dainą ir susipažins su jam dar negirdėta muzika.

Laidos vedėjos Kristinos Ciparytės paprašyta rekomenduoti keletą įdomesnių autorių, platformos redaktorė patarė prenumeratoriams juos rinktis pagal mėgstamą tematiką. Tarkime, mėgstantiems gerą humorą verta susipažinti su autoriaus, rašytojo Regimanto Dimos kūryba. „Tai žmogus, turintis puikų humoro jausmą, savitą požiūrį į aplinką ir atrandantis nuotykių bet kur, kur tik nuvyksta. Jeigu Regimantas sako, kad vyksta į Nidą, plaukti baidarėmis į Dzūkiją, o gal pigiai paatostogauti į Bulgariją, jau žinai, kad po dviejų trijų dienų atkeliaus straipsnis apie įvairiausius jo nuotykius“, – sako D. Daškevičiūtė.

Besidomintiems istorija redaktorė rekomenduoja prof. Remigijus Misiūno straipsnius. Autorius domisi šimtmečio senumo įvykiais, įvykusiais Lietuvoje arba susijusiais su lietuviais, ir atranda daugybę įdomių šaltinių, liudijančių apie to meto aktualijas. Tarkime, šiuo metu skaitytojus turėtų suintriguoti autoriaus trilogija apie Lietuvos kariuomenės įsikūrimą 1918 m., kuri primena gerą muilo operą.

Norintiems lengvesnio turinio istorijos su pikantiškais prieskoniais turėtų patikti Sniego pilys. Ši autorė it grožinį literatūros kūrinį pateikia Sovietų Sąjungos buvusių partinių šulų likimus, pakilimus ir nuopuolius, prabangą ir skurdą.

„O štai kino filmų ir serialų gerbėjams patiks Liutauras Elkimavičius, kuris pats save vadina informacijos ir kino maniaku. Jeigu galvojate, kad žinote daugybę gerų filmų ir serialų, Liutauras vis tiek žinos ir parekomenduos daugiau, pagal skirtingus žanrus“, – juokiasi D. Daškevičiūtė.

Taip pat besidomintiems ginklais ir karyba turėtų būti įdomūs Giedriaus Petkevičiaus-Sausuolio tekstai. Juose autorius apžvelgia Lietuvos bei kitų šalių kariuomenių karinį pasirengimą ir turimą ginkluotę. Iš šio autoriaus galite daugiau sužinoti apie Afganistano bei Talibano įvykius, migrantų krizę ar lietuvių galimybes apsiginti nuo kaimyninių agresorių.

Tarp „Delfi Plius“ platformos kūrėjų, be minėtų autorių, yra ir daugiau puikiai pažįstamų pavardžių, tokių kaip Giedrius Drukteinis, Jurga Jurkevičienė, Saulius Čaplinskas, Arūnas Spraunius, Rytis Zemkauskas ir kt. „Delfi Plius“ laidas kuria Vaidas Čeponis, Vaida Kurpienė ir Rimas Šapauskas, savo kuriamu turiniu dalijasi Audrius Bačiulis ir Algis Ramanauskas-Greitai. Prenumeratoriai taip pat gali lietuvių kalba skaityti leidinius „The Economist“ ir „Bloomberg“, klausyti „Žinių radijo“ laidų, sukurtų tik „Patreon“ platformai, mėgautis kultūros leidinių „Kultūros barai“ bei „Šiaurės Atėnai“ straipsniais, leidyklos „Dvi Tylos“ knygų ištraukomis ir kt.

www.DELFI.lt