„Bzn start“ įkūrėja Živilė Glaveckaitė pastebi, kad gyvo kontakto niekada nepakeis nuotolinis bendravimas: „Visas vakaras virė, dalyviai su ekspertais dalinosi savo žiniomis ir patirtimi. Nuostabu matyti, kai vieni kitiems padeda pasiekti, ko jiems reikia ir kas skauda. Troškimas ir noras padėti kitiems atrasti naujas galimybes ar idėjas yra labai azartiškas. Lietuviška verslo bendruomenė be galo geranoriška ir susivienijusi – kartu galime tiek daug.“

Dalyviai pasiilgę bendravimo

„Delfi“ rinkodaros vadovas Irmantas Matilionis pastebi, kad šis vakarėlis atrodo žymiai didesnis, gyvesnis ir tikrai jaučiamas pokovidinis žmonių bendravimas: „Kai buvau prieš dvejus metus, žmonės buvo nedrąsesni, o dabar avilys dūzgia, visi tik šneka, žmonės eina, klausia vieno, kito, trečio, pats pakalbini, tai tas karantinas kažkur čia mus nuskriaudė, bet iš kitos pusės dabar visi bendrauja intensyviai.“

Irmantas pasakoja, kad pas jį su konkrečiais klausimai pasiklausti jau buvo atėję keturi žmonės iš visiškai skirtingų sričių. Jis pastebi, kad tiesioginis kontaktas yra labai naudingas, nes nereikia žmogui bandyti per administratorių tave pasiekti. Tik norint pabendrauti su kuo daugiau ekspertų geriau iš anksto pasiruošti klausimus, nes kuo jie konkretesni, tuo taiklesnių atsakymų ir naudingesnių įžvalgų galima tikėtis.

„Ir pačiam įdomu pagalvoti, ką tiems žmonėms patarti, nes aš juk nepasiruošęs tiems jų klausimams“, – juokiasi „Delfi“ rinkodaros vadovas. Jis sako, kad įdomumas ir yra tame, kad diskusija verda, žmogus paklausia, tu pagalvoji, atsakai, kartu pagalvoji ir tas yra naudinga. I. Matilionis sako pastebėjęs, kad dalyviai iš visos programos telefone jau būna apsibraukę ekspertus, su kuriais norės pabendrauti.

Vakarėlio reikalingumą rodo jau šeštasis renginys

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko vadovė Laima Balčiūnė atkreipia dėmesį, kad vakarėlio reikalingumą rodo tai, kad jis vyksta jau šeštąjį kartą. Tokiuose vakarėliuose jaučiama tinklaveikos, mentorystės nauda ir galima sulaukti paprasčiausių žmogiškų patarimų, ypač jauniems žmonėms, kurie tik pradeda. Ji pastebi, kad šiuo geopolitinės krizės ir infliacijos laiku vieniems verslams atsiveria labai plačios galimybės, o kitiems kylą daug sunkumų, kuriuos kiekvienu atveju reikia žiūrėti individualiai.

Advokatų kontoros „SPC legal“ vyresnysis teisininkas Audrius Slažinskas sako, kad verslo pagrindas yra žmonės, o vakarėlyje žmonės ieško žmonių ir gali būti naudingi vieni kitiems, nes vienas gal turi kažkokią platformą, o kitas žino, kaip ją padaryti geresne.

„Pas mus žmonės taip pat ateina, kad padėtume jų verslą padaryti arba geresnį, arba saugesnį. Mums yra gerai parodyti save, kad esame, o antra pakonsultuoti žmones neformalioje aplinkoje, kur jie nebijo prieiti, taip paprasčiau, greičiau. Dažnai net nereikia į tą kontorą eiti, užtenka su teisininku pašnekėti, tik ne visi savo aplinkoje tokį žmogų turi.“

Suprato klaidas ir gavo pamokų

Vakarėlio dalyvis įmonės „Arbora LT“ vadovas Einius Sujeta sakė, kad tokie vakarėliai naudingi žmonėms, ieškantiems investicijų, pažinčių ir galimybių: „Jie ateina pasisemti naujų idėjų, nes pabendravus su kitų įmonių vadovais ar žmonėmis, užsiimančiais kita veikla, visada yra galimybė sužinoti kažką naujo. Aš asmeniškai supratau tam tikras klaidas, kurias darome reklamos srityje, nes pabendravau su žmonėmis, kurie užsiima su marketingu, tinklapių kūrimu. Jie pasakė kai kuriuos žingsnius, kuriuos mes galbūt darome neteisingai, žodžiu – gauni pamokų.“