Jau kurį laiką internete plinta melaginga informacija, naudojantis naujienų portalų bei garsių žmonių vardais. Prisidengę žinomomis pavardėmis bei įmonėmis sukčiai siūlo praturtėti ar įsigyti abejotinos produkcijos.

„Žinių radijas“ trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame skelbiama, jog reklamuojami įtartini būdai sulieknėti, kuriems naudojami vaizdai iš radijo laidų studijos, neturi nieko bendro su minėtu radiju.

„SVARBU. Pastaruoju metu vis pastebime, kad socialiniuose tinkluose Žinių radijo logotipas, vaizdai iš studijos ir laidų dalyvių atvaizdai yra naudojami reklamuojant abejotinus būdus, kaip numesti svorio. Žinių radijas su šiomis klaidinančiomis reklamomis neturi nieko bendro“, - rašoma radijo „Facebook“ įraše.

DELFI primena, kad panašių sukčiavimo būdų Lietuvoje pasitaikė jau ne kartą. Internete ir socialiniame tinkle „Facebook“ skelbiama melaginga informacija, neva naujienų portalas DELFI publikavo straipsnius apie pasakiškai pelningas investicijas į bitcoinus ir kitas kriptovaliutas, apie rizikos nebuvimą dėl neva egzistuojančio investicijų į kriptovaliutas draudimo, apie garantuotą pelną.

Skelbtas ir neva Lietuvos banko įrašas apie neegzistuojančią mokesčio lengvatą: „Bitcoinas jau čia. Patvirtintas naujas Lietuvos Banko projektas. Pirmiesiems 10.000 investuotojų bus pritaikytos lengvatos -0% GPM. ...“

Dėl šios nusikalstamos veiklos DELFI pateikė skundą Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui (NKSC).

www.DELFI.lt