Mokėjimo kortelių operatorė „MasterCard“ pristatė technologiją, kuri leidžia vietoj slaptažodžio vedimo mokant internetu pavedimą patvirtinti piršto antspaudu arba asmenuke.

„MasterCard“ teigia, kad slaptažodžiai – jau nebetinkama šiems laikams technologija: jie nori paprastesnio ir saugesnio duomenų patvirtinimo būdo. „Mes visi esame patyrę, ką reiškia atsiminti daugybę skirtingų slaptažodžių ir kaip tai vargina. Norėjome sukurti lengvesnį būdą: vartototų biometriniai duomenys, tai yra, piršto antspaudas arba veido atpažinimo technologijos leis nebesukti galvos dėl slaptažodžių“, – „MasterCard“ atstovą spaudai cituoja portalas „MarketingWeek“.

Taigi jei norėsite patvirtinti mokėjimą, turėsite prispausti pirštą mobiliajame telefone, leisdami jį nuskanuoti, arba pasidaryti asmenukę ir ją nusiųsti į sistemą. Ši technologija buvo išbandyta JAV, Kanadoje ir Nyderlanduose, o dabar pradeda veikti dar 12 šalių, tarp kurių – Jungtinė Karalystė, Vokietija, Ispanija, Belgija, Švedija. Lietuvos šiame sąraše šiuo metu nėra.

Prieš pristatydami šią technologiją „MasterCard“ atliko tyrimą, kuris parodė, kad 9 iš 10 žmonių sutiktų pakeisti slaptažodžius biometriniais duomenimis. 70 proc. mano, kad tai sumažina apgaulės tikimybę. 93 proc. vartotojų norėtų rinktis atpažinimą pagal piršto antspaudą, 77 proc. teiktų pirmenybę veido atpažinimui.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją