Lietuviai gali didžiuotis ne tik sportininkų pasiekimais užsienyje, bet ir Lietuvos menininkų įvertinimais pasauliniu mastu. Prestižinio reklamos leidinio „Lürzer’s Archive“ paskelbtame 2018-2019 metų geriausių pasaulio iliustratorių sąraše ir vėl galima rasti lietuvių menininką Martyną Pavilonį.

Kas du metus knygos pavidalu išleidžiamame „Lürzer’s Archive“ kataloge „200 Best Illustrators Worldwide 2018/2019“ M.Pavilonis yra vienintelis ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių menininkas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Martynas Pavilonis
Martynas Pavilonis
© Asmeninio albumo nuotr.

Reikšmingas įvertinimas – lietuvių menininkui ne naujiena. Tai jau antras kartas kai M. Pavilonis patenka į šį sąrašą. Pirmąjį kartą menininkas buvo pastebėtas 2016 m. Tuomet jis tapo pirmuoju lietuviu patekusiu į šią knygą ir taip pat buvo vienintelis Baltijos šalių atstovas.

Šiemet tarptautinė „Lürzer’s Archive“ komisija rinkosi iš daugiau nei 4000 pretendentų iš net 55 šalių. Tarp atrinktųjų 200 geriausiųjų lyderiauja Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Brazilijos, Olandijos, Kanados, Italijos, Švedijos, Prancūzijos ir Japonijos menininkai.

„Malonu būti pastebėtam ir įvertintam“, – pasakoja M. Pavilonis. Paklaustas apie ateities planus menininkas prasitarė, jog šiuo metu jis ruošia iliustracijas naujai vaikų knygai, kurią dailininkas kuria su savo seserimi dvyne rašytoja Indre Pavilonyte. Tai bus jau antroji bendra dvynių knyga vaikams išleista Lietuvoje.

Susipažinti su Martyno Pavilonio darbais galima čia.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją