Antradienį vykusiame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje tarp kitų klausimų buvo kalbėta ir apie būsimą portalo „LRT.lt“ pertvarką. Dalis tarybos narių siūlė palaukti ir šį klausimą atidėti, kol bus išrinktas naujas LRT generalinis direktorius.

Ieškos naujo departamento vadovo

Pertvarkant LRT struktūrą planuojama, kad joje atsiras naujas interneto departamentas. Viena iš jo dalių bus skaitmeninių aktyvų skyrius, kuris apjungs tiek portalą „LRT.lt“, tiek socialinius tinklus, mobiliąsias programėles ir kitas interneto medijų priemones, tiek techninio palaikymo grupę.

Kas taps naujojo skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovu, kol kas nežinoma: tam bus ieškoma žmogaus, kuris turėtų tiek techninį išsilavinimą, tiek turinio kūrimo žinių. Skelbime nurodoma, kad tarp reikalavimų yra aukštasis universitetinis techninis išsilavinimas ir ne mažesnė kaip 2 metų vadovaujamo ir su šia pareigybe susijusio praktinio darbo patirtis, bent vienerių metų darbo žiniasklaidoje patirtis, internetinės medijos išmanymas ir kit. Tarybos narei Lolitai Jablonskienei išreiškus abejones, ar tokį žmogų rasti apskritai įmanoma, LRT administravimo ir veiklos vykdymo departamento vadovė Asta Nausėdė teigė, kad įmanoma ir radus tokį žmogų naujasis interneto departamentas esą veiks efektyviausiu būdu.

Pertvarkos metu taip pat planuojama įsteigti Inovacijų tarybą, tačiau tiksliai neaišku, kokios konkrečiai bus jos funkcijos.

Įteikė portalo kreipimąsi

Portalo „LRT.lt“ vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius posėdžio metu Tarybai redakcijos vardu įteikė raštą, kuriuo prašoma apsvarstyti galimybę reorganizaciją pristabdyti iki generalinio direktoriaus rinkimų bei pakoreguoti galimai neskaidrius planus. „Aš esu dėkingas toms bendrovėms, kurios atliko nemažą darbą įvardindamos technines problemas, kurių portalas turėjo tikrai nemažai, ir dažnai dėl techninių kliūčių portalas negalėjo pasiekti rezultatų. Gerai, kad tai padaryta. Tačiau kas man kelia abejonių, kad man kaip redaktoriui nebuvo papasakota, kad tie darbai yra vykdomi, nebuvo kalbamasi nei su manimi, nei su kolegomis. Kodėl nebuvo tartasi su redaktoriais ir žurnalistais?“, – klausė jis.

„Didžiausias reorganizacijos netikėtumas buvo tas, kad portalas LRT.lt, užuot gavęs, kaip anksčiau žadėta, žiniasklaidos priemonei deramą statusą šalia televizijos ir radijo, buvo paverstas Interneto departamento Skaitmeninių aktyvų skyriaus viena iš grupių. Radijo direkcijai priklausančios redakcijos yra pavaldžios tiesiogiai radijo direkcijai – be jokių tarpinių skyrių. Tuo metu portalas kažkodėl „pakištas” po Skaitmeninių aktyvų skyriumi ir jo vadovu, šitaip iškeliant techninę kategoriją aukščiau žurnalistinės kategorijos ir techninę vadybą – aukščiau svarbiausios vertybės, kuri yra internetinio portalo turinys ir jo kūrėjai (redakcija). Toks sprendimas prieštarauja bet kurios internetinės žiniasklaidos priemonės įprastai pavaldumo struktūrai“, – pastebima viename iš įteikto rašto punktų.

„Pagal Skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovo pareiginę sutartį, iš jo reikalaujama techninio universitetinio išsilavinimo ir techninių darbų išmanymo. Pagal reorganizacijos planą, portalo vyriausiasis redaktorius jam tiesiogiai pavaldus. Tokio pavaldumo santykio, kai technikas vadovauja redakcijos vadovui – žurnalistui ir, vadinasi, visiems LRT.lt žurnalistams, nėra nė viename Lietuvos naujienų portale, ir tai niekuo nepateisinamas, absurdiškas eksperimentas“, – toliau tęsiama rašte ir siūloma padaryti LRT.lt portalo redakciją tiesiogiai pavaldžią ne Skaitmeninių aktyvų skyriui, o Interneto departamentui.

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis sakė pripažįstantis, kad komunikacija galbūt buvo vėluojanti, bet tikino, kad tiek pats redaktorius, tiek žurnalistai buvo informuoti. „Portalo vadovas žinojo, kas vyksta, ir galėjo reaguoti. Mes susitikome su visa redakcija, išgirdome jų pastabas, atsižvelgėme, kai ką pataisėme. Pripažinome, kad gal kiek vėlokai, bet kalbamės, o jei kas kliūva – taisome“, – kalbėjo jis.

Tuo tarpu V. Laučius vėliau patikslino, kad tokio susitarimo nebuvo, o jis esą kai kuriuos dokumentus pasirašė tik dėl to, kad jam buvo pasakyta, kad priešingu atveju portalo darbuotojams nebus sumokėti atlyginimai.

Siūlė susilaikyti iki direktoriaus rinkimų

Dalis Tarybos narių svarstė, kad klausimą dėl struktūros pakeitimo reikėtų atidėti. „Visi sutinkame, kad reikia modernizuoti, bet, perduodu ir negalinčios dalyvauti Dalios Kutraitės prašymą: ji siūlo susilaikyti nuo pertvarkų, kad nekiltų papildomų įtampų ir darbuotojų nepasitenkinimo. Gal diskutuokite, raskite konsensusą, kad nereikėtų pradėti nuo įtampų“, – siūlė tarybos narė Vilija Targamadzė.

Tarybos narys Darius Chmieliauskas atkreipė dėmesį, kad vos po poros mėnesių vyks konkursas LRT generalinio direktoriaus pareigoms užimti, tad galbūt dabar imtis strateginių pokyčių neverta, nes naujas vadovas gali turėti savo viziją.Tuo tarpu kiti oponavo, kad laukti neverta, argumentuojant, kad apie būtinybę modernizuoti sistemas ir labiau pritaikyti turinį internetui buvo kalbama jau seniai.

„Portalo redaktorius redaguos tekstus, kaip ir anksčiau. Bet dabar tekstai yra tik viena dalis. Kiek tenka bendrauti tarptautiniuose renginiuose, visuomeniniai transliuotojai visur sprendžia pateikimo problemas: visi sukuria neblogo turinio, bet esminis klausimas yra kaip jį nunešti žmonėms, kaip jį padaryti patrauklų. Tai kas yra portalo turinys – viena, bet visai kas kita, kaip padaryti, kad turinys atsirastų socialiniuose tinkluose, ten irgi visas mokslas. Reziumuojant, portalo redakciją, kurie yra žmonės, tegu rašo, o jei reikia daugiau žmonių priimti, tai irgi darysime“, – žadėjo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją