Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradėjo bendradarbiauti su komunikacijos agentūra „Fabula Hill+Knowlton Strategies“.

„Istorinės reikšmės sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektas yra svarbus Lietuvos valstybei ir visam regionui. Lietuva kartu su Latvija ir Estija aktyviai siekia energetinės nepriklausomybės. Sklandi ir nuosekli komunikacija su visomis suinteresuotomis šalimis yra tvaraus bendradarbiavimo dalis. Komunikacijos partneriais pasirinkome agentūrą, atitinkančią aukštus profesionalumo kriterijus ir galinčią pasiūlyti sprendimus, padėsiančius pasiekti strateginius „Litgrid“ tikslus“, – pranešime žiniasklaidai teigia Paulė Pupinytė-Bružienė, AB „Litgrid“ komunikacijos skyriaus vadovė.

Agentūra „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ bendrovei „Litgrid“ teiks plataus spektro komunikacijos konsultacijų paslaugas nuo strateginio plano parengimo iki taktinio suplanuotų komunikacijos veiksmų įgyvendinimo.

„Per daugiau negu 20 metų esame dirbę su projektais, kurie keičia valstybės ir visų mūsų ateitį – nuo referendumo dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje iki pastarųjų rinkimų į Europos Parlamentą, kai skatinome rinkėjus pakilti nuo sofų ir ateiti prie balsadėžių. Darbas su „Litgrid“ yra dar vienas išskirtinis, istorinis iššūkis, nes bendrovės įgyvendinami projektai yra svarbūs ne tik Lietuvai ir Baltijos regionui, bet visai Europai. Tikimės, kad mūsų kompetencijos, patirtis ir energija padės bendrovei „Litgrid“ bei jos projektams išlaikyti pagreitį ir dar veržliau siekti tikslų“, – sako „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ vykdomoji direktorė Raminta Rimkienė.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius AB „Litgrid“ palaiko stabilų šalies elektros energetikos sistemos darbą, valdo elektros energijos srautus ir sudaro sąlygas konkurencijai atviroje elektros rinkoje. Bendrovė Lietuvoje valdo daugiau kaip 7 tūkst. km oro linijų, daugiau kaip 200 transformatorių pastočių ir 17 tarpsisteminių linijų su kitomis šalimis, nuolat vykdo jų priežiūrą, siekiant užtikrinti tinkamą elektros energijos perdavimą visiems šalies gyventojams, įstaigoms ir kitoms organizacijoms.

Bendrovei „Litgrid“ tenka kertinis vaidmuo įgyvendinant sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą, kurio tikslas – užtikrinti saugų elektros perdavimą ir energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos sistemų. Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia vadinamajame BRELL žiede, kuriame elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Atsijungti nuo Rusijos ir Baltarusijos tinklų ir veikti sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis žemyninės Europos valstybėmis planuojama 2025 metais.

M360