Liepos 1 d. baigiasi galimybė skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM), tad dar galite suspėti paremti daugiau nei 100 laisvųjų kūrėjų (jų skaičius nuolat auga) atlygio už jų išskirtinį turinį, aiškinantį svarbius procesus pasaulyje ir Lietuvoje. „Delfi Plius“ taip pat skiria visas prenumeratos pajamas – 100 proc. – nepriklausomiems kūrėjams.

„Delfi Plius“ yra išskirtinio turinio ir nepriklausomų autorių platforma, už turinį mokama iš autorių fondo, kurį sudaro „Delfi Plius“ prenumeratos surenkamos lėšos, o nuo šiol – ir 1,2 proc. GPM parama, kurią gali skirti kiekvienas laisvus kūrėjus, autorius palaikantis Lietuvos pilietis. Delfi užtikrina, kad 100 proc. visų surinktų lėšų bus panaudota tik autorių honorarams sumokėti. Pajamų rinkimo ir administravimo funkciją vykdys Delfi įsteigta viešoji įstaiga „Autorių fondas“.

„Tikrai nesuklysiu pasakęs, kad autoriai labai dėkingi už kiekvieną skiriamą paramą. Per mažos pagalbos nebūna. Lietuvoje nunyko publicistikos žanras, išgyventi nepriklausomiems autoriams tik iš rašymo ar kitos kūrybos – labai sunku. Tokia situacija atbaido ir norinčius pamėginti rašyti. „Delfi Plius“ siekiame grąžinti gerą publicistų vardą, autoriai už paramą tikrai atsilygins kokybišku turiniu“ , – sako Paulius Paulaitis, „Delfi Plius“ redaktorius.

Nuo 2019 m. rudens pradėjusioje veikti „Delfi Plius“ platformoje daugiausia per mėnesį uždirbęs kūrėjas gavo daugiau nei 700 eurų pajamų. 2020 m. birželį rekordinį autorių fondą sudarė daugiau nei 6400 eurų. Iki metų pabaigos „Delfi Plius“ ketina iš viso išmokėti 70 tūkst. Eurų.

Kaip paremti autorius, galite sužinoti čia.

„Delfi Plius“ platformoje skelbiama išversta The Economist, Bloomberg, Harvard Business Review, Foreign Policy publicistika, taip pat straipsniai iš Kultūros barų, Naujojo Židinio-Aidų, Šiaurės Atėnų ir kitų leidinių.

Nepriklausomų autorių būryje – Rytis Zemkauskas, Rimas Šapauskas, Andrius Užkalnis, Erika Umbrasaitė, Gražina Kristina Sviderskytė, Ernestas Parulskis, Marius Burokas, Paulius ir Jurgita Jurkevičiai bei per 100 kitų laisvųjų kūrėjų (jų skaičius nuolat auga).

Projektą iš dalies finansuoja „Google“ skaitmeninių naujienų inovacijų fondas (angl. Google Digital News Innovation Fund, sutrumpintai – Google DNI).

M360