Nuotoliniame renginyje „Komunikacijos vaidmuo kovoje su Covid-19: Šiaurės ir Baltijos šalių patirtis“, kuris vyks šį ketvirtadienį (01-28) 12 val., dalyvaus komunikacijos ekspertai iš Lietuvos, Švedijos, Norvegijos ir Suomijos. Profesionalai pasidalys viešojo bei privatus sektorių komunikacijos patirtimis, kovojant su Covid-19 pasekmėmis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvai atstovaus kūrybinių komunikacijos projektų agentūros „Ugdanti komunikacija“ įkūrėja Karolina Barišauskienė, kuri pristatys drauge su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) ir būriu savanorių įgyvendintą projektą „Priešakinėse linijose“. Dar pirmojo karantino metu savanoriškais pagrindais suburta projekto komanda atskleidė visuomenei medicinos darbuotojų veiklos užkulisius, kūrė vienybės jausmą tarp medikų bei prisidėjo prie visuomenės informavimo apie koronaviruso rizikas. Antrojo karantino metu projektas vėl atgimė ir dalijosi lietuvių, susidūrusių su COVID-19 liga, istorijomis bei išgyvenimais, siekdami stabdyti ne tik viruso, bet ir klaidingos informacijos plitimą šalyje.

Renginyje labiausiai į pietus nutolusio Švedijos Skonės regiono komunikacijos vadovė Anna Strömblad pristatys, kaip pandemijos metu sekėsi komunikuoti su sociodemografiškai itin skirtingais regiono gyventojais bei sveikatos priežiūros darbuotojais, kokios komunikacijos priemonės padėjo pasiekti efektyviausių rezultatų.

„TietoEVRY“ komunikacijos ir tvarumo vadovė Kia Haring iš Suomijos renginyje kalbės apie krizių komunikaciją tarptautinėje informacinių technologijų organizacijoje, o Norvegijos miesto Stavangerio patarėja komunikacijos klausimais Inger Hanne Vikshåland pristatys patirtis, įgytas bendraujant su norvegų jaunimu. Norint pasiekti jauniausią auditoriją, komunikacijai buvo pasitelkta ir „Tinder“ programėlė, memai, parinktas komunikacijos stilius, tinkamiausias šiai tikslinei auditorijai.

„Skirtingos šalys susidūrė su savais iššūkiais ir jiems spręsti pasitelkė įvairias strategijas. Šis renginys suteiks progą jas palyginti, pasisemti idėjų. Akivaizdu, kad pandemija išliks vienu esminiu komunikaciją ir šiemet lemiančiu veiksniu, tad kitų šalių patirtys gali būti naudingos jas adaptuojant bei išgirstant, kokių klaidų verta vengti” – sako vienas iš renginio organizatorių, Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos narys Donatas Kuras

Norintieji sužinoti apie skirtingų šalių patirtis ir komunikaciją kovojant su Covid-19, kviečiami ne vėliau sausio 27 dienos, trečiadienio, registruotis į nuotolinį renginį, kuris vyks anglų kalba.

Tai padaryti galima čia.