Prestižiniuose dizaino apdovanojimuose „D&AD“ šiemet buvo įvertinti ir lietuvių talentai.

Apdovanojimais už knygų dizainą įvertinti agentūra „McCann Vilnius“, studija „The Boy“ ir dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė. Agentūra „Adell Taivas Ogilvy“ kartu su „Some films“ ir Andriumi Šarapovu apdovanoti erdvės dizaino ir instaliacijų dizainų kategorijoje.

Agentūrai „McCann“ Vilnius apdovanojimas skirtas už knygą „The Book of Broken Silence“ (liet. „Knyga be pavadinimo“), kurią išleido „Alma Littera“. Studija „The Boy“ įvertinta už restoranui „Sweet Root“ kurtą knygos „Proud of Lithuania: a Fairy Tale by Sweet Root“ dizainą. A. Dautartaitei-Krutulei apdovanojimas skirtas už Kęstučio Nako knygos „When Lithuania ruled the World“ (liet. Kai Lietuva valdė pasaulį) dizainą (leidyklai „Aukso žuvys“).

Studijos „The Boy“ įkūrėja Miglė Rudaitytė pasakojo, kad knygą kūrė bendradarbiaudama su restoranu „Sweet Root“ ir leidykla „Dvi tylos“. „Jie turėjo idėją, kad nori išleisti knygą, kuri būtų ne tiesiog kulinarinė, bet per maisto prizmę pasakotų apie gražią Lietuvą, kad turime daug paprastų, bet užmirštų ingredientų, iš kurių galima sukurti įspūdingą virtuvę. Ta knyga skirta garsinti Lietuvos vardą, parodyti, kad nesame tik šaltibarščių šalis, kad pas mus yra ir įdomesni patiekalai, ir gražus kraštovaizdis“, – sakė M. Rudaitytė.

Proud of Lithuania: a Fairy Tale by Sweet Root
Proud of Lithuania: a Fairy Tale by Sweet Root
© Organizatorių archyvas

„McCann“ kurta „Knyga be pavadinimo“, kurioje pasakojamos su artimųjų savižudybe susidūrusių žmonių istorijos, jau turi susišlavusi daugybę apdovanojimų, tarp kurių – „Epica“, „Adrenalinas“, „Login“, „BalticBest“, „PaRa/Impact“.

A. Dautartaitė-Krutulė pasakojo, kad knygos „When Lithuania ruled the World“ netradicinio dizaino idėja kilo atsispiriant nuo neįprastos, avangardiškos, net kiek groteskiškos pjesės. Knygos dizainas pritaikytas aktoriams: jie, laikydami knygą rankoje, gali skaityti vieną knygos puslapį, o ne standartinėse knygose įprastus du. „Pati knyga yra Lietuvos istorijos avangardinė interpretacija, pasakojama kitokiu būdu, labiau kaip interpretacija, tad ir knygos forma yra kitokia, lyg išvirkščia“, – komentavo ji.

When Lithuania ruled the World
When Lithuania ruled the World
© Organizatorių archyvas

Agentūra „Adell Taivas Ogilvy“, „Some films“ ir Andrius Šarapovas apdovanoti už „Tele 2“ kurtą meninę instaliaciją.

Apdovanojimuose nugalėtojams yra įteikiamos pieštukų (medžio, grafito, geltonos, baltos ir juodos spalvos) statulėlės.Ketvirtadienį vykusioje ceremonijoje paskelbta, kad už knygų „Proud of Lithuania: a Fairy Tale by Sweet Root“ ir „When Lithuania ruled the World“ dizainą buvo skirti medinio pieštuko apdovanojimai, už „Knyga be pavadinimo“ ir „Tele 2“ kurtą meninę instaliaciją įteiktos grafito pieštukų statulėlės.

M360