Kaip jau skelbta, laikraštis „The New York Times“ sekmadienį pranešė, kad Clintas Eastwoodas Jungtinėse Valstijose laimėjo bylą prieš „Mediatoną“, klaidingai teigusį, kad jis remia kanapių produktų vartojimą. Los Andželo federalinis teismas C. Eastwoodui bei jo atvaizdų ir įvaizdžio teises valdančiai bendrovei „Garrapata“ iš „Mediatono“ priteisė 6,1 mln. dolerių (5,26 mln. eurų). Komunikacijos agentūra „Maniac“ skelbia siunčianti garsiajam aktoriui kaip atsiprašymą už kitus lietuvius dėžę alaus ir kviečia jį atvykti į Lietuvą.

Agentūra įraše skelbia, kad nors atsiprašo už tuos žmones, C. Eastwoodui padariusius žalą, kviečia jį atvykti į Lietuvą ir paragauti alaus, kuris, kaip jie teigia, „toks geras, kad jį net reklamuoti uždraudė“.

„Pirmosios 18 tų priežasčių šiandien iškeliavo į JAV, pačiam Clintui Eastwood’ui bei jo co“, – skelbia agentūra.

BNS primena, kad Registrų centro duomenimis, 2017 metų kovą įsteigtas „Mediatonas“ yra registruotas Tauragės rajone, Dauglaukio kaime. 2020-ųjų pabaigoje bendrovėje dirbo 6 darbuotojai. Nurodoma, kad bendrovė užsiima informacinių paslaugų veikla.

Vienintelio „Mediatono“ akcininko ir vadovo Giedriaus Bučinsko sprendimu šiemet kovą įmonę nuspręsta likviduoti. Su G. Bučinsku, kuris yra paskirtas ir „Mediatono“ likvidatoriumi, BNS pirmadienį nepavyko susisiekti.

Registrų centro duomenimis, praėjusių metų pabaigoje „Mediatonas“ neturėjo jokio ilgalaikio turto, jos trumpalaikio turto vertė siekė 825,9 tūkst. eurų, iš kurių 592,2 tūkst. eurų sudarė pinigai ir jų ekvivalentai, o 155,9 tūkst. eurų – per vienerius metus gautinos sumos. Ilgalaikio turto bendrovė neturėjo ir ankstesniais metais.

2020 metais „Mediatonas“ gavo 4,425 mln. eurų pajamų ir uždirbo 524,8 tūkst. eurų grynojo pelno – atitinkamai 44,7 proc. ir 85,2 proc. daugiau nei 2019 metais.

„The New York Times“ teigimu, C. Eastwoodas pernai Los Andželo teismui pateikė du ieškinius prieš tris kanapių produktų gamintojus ir reklamuotojus, kurių produktai buvo minimi viename internetu paskelbtame straipsnyje, teigusiame, jog kino grandas remia kanapių produktų vartojimą. Skundas taip pat buvo pateiktas prieš 10 internetinės prekybos įmonių, kurias C. Eastwoodas kaltino manipuliavus internetinių paieškų rezultatais, naudojantis jo vardu.

Pirmajame ieškinyje nurodyta, jog internetiniame straipsnyje buvo pateiktas suklastotas interviu, kad jis atrodytų kaip televizijos NBC laida „Today“. Prie straipsnio buvo pridėta nuotrauka, kurioje matyti tikras C. Eastwoodo dalyvavimas šioje laidoje, taip pat nuorodų, kaip įsigyti reklamuojamų kanapių produktų.

M360