Nors dalinant „Kanų liūtų“ apdovanojimus ant scenos ir nebuvo ištartas Lietuvos vardas, turime kitą progą džiaugtis ir didžiuotis: vieną sidabro ir du bronzos įvertinimus gavo Gruzijos turizmo skatinimo kampanija, kurios prodiuserė ‒ lietuvė Ringailė Leščinskienė.

Kelionė, kurios nepamirš visą gyvenimą

Sidabrinis „Kanų liūtas“ už vietovių rinkodarą ir komunikaciją, du bronziniai „Kanų liūtai“ už viešuosius ryšius viešojo sektoriaus ir renginių kategorijose – tokius laimėjimus skaičiuoja Gruzijos praėjusiųjų metų turizmo skatinimo kampanija, kuri buvo patikėta prodiuserei iš Lietuvos R. Leščinskienei, bendradarbiaujančiai su Gruzijos agentūra „Windfor`s“.

Kampanija, pavadinta „Dinner with Georgia“ (Vakarienė su Gruzija), rėmėsi staigmena, surengta 6 milijoniniam turistui Gruzijoje 2016 m. Šalis, garsėjanti ypatingu svetingumu, dar kartą priminė pasauliui, kokių nepamirštamų ir netikėtų įspūdžių galima tikėtis čia atvykus.

Tbilisio oro uoste nusileidęs olandas Jaspers galvojo, kad čia tiesiog aplankys vestuvėms besiruošiančią bičiulę. Tačiau jam netikėtai teko keisti planus: oro uoste jis buvo pasitiktas kaip ypač garbingas svečias, prabangiu automobiliu, kuriuo paprastai vežami atvykę prezidentai, lydimas apsauginių komandos jis buvo nuvežtas vakarienei pas šalies ministrą pirmininką, o vėliau dar penkias dienas lydimas jam asistuojančios komandos keliavo po gražiausias Gruzijos vietas ir pažino jos kultūrą. Visa tai buvo nufilmuota ir sudėta į šalį reklamuojantį video klipą, sparčiai paplitusį žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

„Teko porą valandų laikyti lėktuvą su visais keleiviais, kol viską suorganizavome: turėjome išsiaiškinti, kuris konkrečiai žmogus bus 6 milijoninis, suradome jo pasitikti atvažiavusią draugę, paaiškinome jai situaciją: ji negalėjo patikėti, kas vyksta, bet labai už jį džiaugėsi“, - pasakojo R. Leščinskienė, kuri ruošdamasi šiam sutikimui pati porą savaičių kone gyveno oro uoste ir ten net atšventė savo 30-ą gimtadienį.

Lietuvės darbas įvertintas trimis „Kanų liūtais“
© Asmeninio albumo nuotr.

R. Leščinskienė sako siekusi, kad Gruzija būtų parodyta kaip moderni, svetinga šalis, ir kad šis ypatingas priėmimas visgi nebūtų pernelyg dirbtinai pompastiškas. „Nenorėjau, kad tai tiesiog būtų nuobodus oficialus rankų paspaudimas, tačiau nereikėjo ir persistengti. Užsakovas, Gruzijos nacionalinė turizmo administracija, svarstė, kad gal reikia įtraukti net šalies prezidentą, bet, mano nuomone, to būtų buvę per daug, nesinorėjo perspausti ir taip pakenkti tokios nuostabios šalies kaip Gruzija įvaizdžiui“, - juokėsi ji. Kampanijos rezultatai rodo, kad idėja pasiteisino – po jos starto viešumoje atvykstančių į Gruziją turistų skaičius po šios pradėjo dar labiau augti.

R. Leščinskienei teko rūpintis ne tik priėmimo organizavimu ir filmavimu, bet ir tuo, kad informacija per anksti nepatektų į viešumą. Pasirodė, kad atsitiktinai atrinktas Jaspers – tinklaraštininkas, kuriam labai knietėjo pasidalinti šia neįtikėtina patirtimi, tad teko jį įtikinti palūkėti, kad viskas vyktų pagal numatytą planą.

Lietuviams trūksta drąsos ir biudžetų

Kaip atsitiko, kad prodiuserė iš Lietuvos apskritai pradėjo dirbti su Gruzijos agentūromis? Prieš išvykdama gyventi į Gruziją R. Leščinskienė aštuonerius metus Lietuvoje dirbo agentūroje VRS WPI Vilnius“. Dėl šeimyninių aplinkybių ji persikraustė gyventi į Gruziją, kur netrukus sulaukė ir darbo pasiūlymų.

Lygindama darbą Lietuvoje ir Gruzijoje, R. Leščinskienė pastebi, kad daug idėjų įgyvendinimo galimybių lemia darbams skiriami biudžetai. Daug minčių, kurias jai teko realizuoti Gruzijoje, Lietuvoje būtų tiesiog per brangios. „Be to, dažnai pagalvoju, kad lietuviams reikėtų būti drąsesniems. Net ir kalbant apie tuos pačius „Kanų liūtus“, lietuviai daro daug puikių darbų, bet kažkodėl bijo drąsiau prisistatyti“, - pastebi ji.

Tačiau, pasak R. Leščinskienės, lietuviai kaip profesionalai Gruzijoje yra labai vertinami. „Kai atvykau, buvau pirma lietuvė moteris prodiuserė, bet vis pasikviečiu dar ką nors. Skambinu režisieriams ar operatoriams, kuriais pasitikiu, ir jų profesionalumas vietiniams visuomet palieka labai gerą įspūdį“, - kolegas gyrė prodiuserė, prisipažindama, kad agentūrą „VRS WPI Vilnius“ laiko svarbiausia savo profesine mokykla, kurią visuomet aplanko sugrįžusi į Lietuvą.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją