Ketvirtadienio vakarą paskelbti vienų svarbiausių ir didžiausių pasaulyje D&AD dizaino apdovanojimų nugalėtojai, tarp kurių net dviem geltonais pieštukais (dvigubas auksas) šiemet įvertintas agentūros „Pencil & Lion“ kūrybos direktoriaus Aurimo Kadzevičiaus sukurtas produktas „Bee Loop“ – ekorevoliuciją žadanti medaus pakuotė.

Ši tvarumu, savo idėja ir aktualumu pasauliui išsiskirianti pakuotė laimėjo dar vieną aukščiausią apdovanojimą ir šią savaitę Los Andžele įvykusiuose kasmetiniuose pakuočių dizaino „Oskarais“ vadinamuose apdovanojimuose „Dieline Awards“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Tarp dešimčių tūkstančių apdovanojimams pateiktų darbų lietuviško bičių vaško pakuotė išsiskyrė kaip organiška, perdirbama, atsinaujinanti, valgoma, savaime suyranti, priešgrybelinė, antivirusinė, antibakterinė bei antiseptinė. Trumpai tariant, A. Kadzevičiaus sukurtas medaus indas yra visapusiškai tvarus, nepaliekantis jokių atliekų ir užtikrinantis nenutrūkstantį gamtos ratą.

Bee Loop
Bee Loop
© Kerniaus Pauliukonio nuotr.

„Visada norėjau sukurti tai, ko dar nėra, arba šiuolaikiškai prikelti tai, kas jau seniai pamiršta, – apie „Bee Loop“ pakuotės idėją pasakoja A. Kadzevičius. – Klausantis tėčio pasakojimų apie bitininkystę gimė labai paprasta įžvalga apie organišką žmogaus ir bitės ciklą – natūralią gamtos sistemą.“

Bitės iš vaško sukonstruoja korius, kuriuose kaupia medų. Bitininkas išsuka medų, o iš koriams naudojamo vaško gimsta indas, kuriame patalpinamas medus. Suvartojus šį natūralų gamtos produktą, bičių vaško pakuotė grąžinama į bityną. Ciklas užbaigiamas ir kartu pradedamas naujas, vašką atidavus bitėms šviežiems koriams konstruoti. Taip „Bee Loop“ pakuotėje susijungia gamtos filosofija, bitininkystės tradicija ir jas atliepiantis dizainas.

Gamtai itin draugiško indo kūrėjas atkreipia dėmesį, kad ši minimalistinė medaus pakuotė yra be jokių papildomų etikečių, o kiekvienas indas išsiskiria savo vaško spalva pagal juose išpilstytą liepų (gelsvą), miško augalų (žalsvą) ir grikių (rausvą) medų – taip simboliškai užkoduodamas lietuviškumą. Kartu pakuotė ir 99.99% valgoma. Nerekomenduojama valgyti tik pakuotės atidarymui skirtos lininės juostelės.


„Daug metų norėjau sukurti medaus pakuotę tėčio bičių medui, bet jei ką sumąstydavau, tai neatitikdavo to, kas yra gamta, kuo gyvena bitės. Stengiausi vengti vartotojiško požiūrio ir išrasti kažką tikro. Manau, kad norėdami išsaugoti gamtą, turime kurti naujus grąžinimo gamtai ciklus visose srityse jau dabar“, – atsigręžti į gamtą ragina A. Kadzevičius.

Bee Loop
Bee Loop
© Kerniaus Pauliukonio nuotr.

Prie pasaulinį pripažinimą pelniusios „Bee Loop“ idėjos įgyvendinimo taip pat prisidėjo keramikė Simona Kaunaitė bei fotografas Kernius Pauliukonis („Packshot“). Prestižiniai geltoni D&AD pieštukai ir aukščiausias „Dieline Awards“ tvarumo apdovanojimas papildė solidžią A. Kadzevi
iaus tarptautinių pakuotės dizaino apdovanojimų kolekciją, kurioje ne vienas aukščiausios prabos „Dieline“ prizas ir net keturi D&AD pieštukai - du iš jų aukso vertės.

Didžiausiose Lietuvos kūrybos ir reklamos agentūrose meno vadovu dirbęs A. Kadzevičius sukūrė daugybę plačiai nuskambėjusių kampanijų tokiems prekės ženklams, kaip „Auga“, „Rimi“, „Akvilė“, „Eurovaistinė“, „Kalnapilis“, „Rimanto Kaukėno paramos grupė“, „Vilkmergės alus“, „Voruta“, „Knauf“, „Statoil“, „Ežys“ ir daugybei kitų. Šiuo metu agentūros „Pencil & Lion“ kūrybos direktoriaus darbų geografija plačiai išsiplėtusi nuo gimtosios Lietuvos iki Jungtinės Karalystės ir netgi Japonijos.

M360
www.DELFI.lt