Tai, kokį turinį galėsite matyti interneto televizijoje „Netflix“ ir kiek už jį turėsite mokėti, priklauso nuo to, kurioje šalyje gyvenate. Lietuva pasaulio mastu patenka į dešimtuką tarp daugiausiai už „Netflix“ mokančių šalių, rodo „Comparitech“ atliktas tyrimas.

Kompanija „Comparitech“ rugsėjį atliko tyrimą, kokį pasirinkimą už kokią kainą skirtingose šalyse siūlo interneto televizija „Netflix“. Jie pastebėjo, kad nors ši interneto televizija ir yra globali, situacija skirtingose šalyse yra labai nevienoda. Pavyzdžiui, amerikiečiai turi didžiausią „Netflix“ turinio pasirinkimą, bet jie negauna didžiausios vertės už pinigus – tyrimo duomenimis, labiausiai „Netflix“ užsisakyti apsimoka kanadiečiams, kurie už vieną turinio vienetą moka apie 10-13 proc. mažiau nei JAV ar Didžiosios Britanijos gyventojai.

Brangiausiai už „Netflix“ paslaugas vartotojai moka Danijoje (mėnesio prenumerata – 10,51 euro), Šveicarijoje (10,38 euro), Norvegijoje (9,22 euro), Švedijoje (8,63 euro). Toliau išsirikiuoja Airija, Portugalija, Liuksemburgas, Slovakija, Rusija ir Lietuva, kuriose mokama po 7,99 euro. Mažiausiai už „Netflix“ moka Meksika (4,69 euro), Kolumbija (4,69 euro) ir Brazilija (4,61 euro).

Palyginus su vidutiniais atlyginimais, malonumas žiūrėti „Netflix“ brangiau nei lietuviams kainuoja tik Rusijos gyventojams: Lietuvoje „Netflix“ prenumerata kainuoja 0,45 proc. vidutinio atlyginimo, Rusijoje – 1,17 proc.

„Netflix“ prenumeratos kaina nepriklauso nuo turinio, kuris toje šalyje siūlomas. JAV prenumeratoriai gali rinktis iš 5839 turinio vienetų (4123 filmai ir 1716 televizijos šou), Lietuvoje – iš 4328 (2941 filmų ir 1387 televizijos šou). Mažiausias pasirinkimas yra Irake, Irane, Libane, Egipte ir Katare, kur galima rinktis iš maždaug 2500 turinio vienetų.

M360