Konkurencijos taryba ketina pasinaudoti savo teise skųsti teismo sprendimą, kuriuo buvo įpareigota atlikti papildomą tyrimą dėl bendrovės „Eesti Meedia“ veiksmų, dėl kurių, kaip įtariama, Lietuvos skelbimų rinka galėjo būti monopolizuota.

Kaip rašė M360, Vilniaus apygardos administracinis teismas įpareigojo Konkurencijos tarybą atlikti papildomą tyrimą, atsižvelgdamas į „Eesti Meedia“ skundą dėl procedūrinių pažeidimų, kurie, bendrovės teigimu, buvo įvykdyti Konkurencijos tarybai priimant nutarimą atsisakyti duoti leidimą „Eesti Meedia“ įsigyti 100 proc. „AllePAL“ OÜ akcijų dėl galimos koncentracijos.

Pareiškėjai, AS „Eesti Meedia“ , teigė, kad jie apie sandorį, kuriuo perleido 100 proc. vienos iš bendrovių akcijų ir taip esą eliminavo prielaidas galimoms konkurencijos problemoms, informavo Konkurencijos tarybą, tačiau tarybai pateikiant sprendimą neleisti įsigyti AllePAL“ OÜ akcijų dokumentuose pritrūko šių aplinkybių įvertinimo.

Iš pradžių nekomentavusi teismo sprendimo, Konkurencijos taryba galiausiai visgi pripažino ketinanti jį skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Tą jį gali padaryti per mėnesį nuo teismo sprendimo datos, tai yra, iki vasario 19 d.

Kaip rašė portalas DELFI, įtarimai dėl rinkoje atsiradusios monopolijos kilo, kai 2014 m. estų bendrovė „Eesti Meedia“, valdžiusi vienus didžiausių skelbimų portalų autoplius.lt, domoplius.lt, įsigijo bendrovę „AllePal“, kuriai priklausė skelbiu.lt, aruodas.lt, autogidas.lt ir kt. Po šio sandorio vienai bendrovei priklausančių svetainių pasiekiamumas sudarė daugiau nei 70 proc. interneto auditorijos. Neilgai trukus pokyčius pastebėjo ir vartotojai – skelbimų kainos pradėjo labai staigiai augti.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją