Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį pranešė ketinanti leisti savo ryšių reguliavimo institucijai stebėti interneto turinį ir skirti dideles baudas socialiniams tinklas, nesugebantiems šalinti „žalingos“ medžiagos.

Žiniasklaidos sekretorė Nicky Morgan pareiškė parlamentui esanti „linkusi“ suteikti priežiūros tarnybai „Ofcom“ įgaliojimus prižiūrėti interneto vartotojų kuriamą turinį.

Tačiau ji pabrėžė, kad išplėtus šią agentūrą, kuri, pasak JK žiniasklaidos, taptų „pirmąja interneto kontroliere“, ji neturėtų teisės šalinti užgaulius pranešimus, ar blokuoti platformas, nepaisančias „pareigos veikti atsakingai“.

Šie siūlymai buvo išdėstyti pataisų rinkinyje, kurį pernai balandį paskelbė ankstesnės ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybė.

Dabartinis vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas perėmė jos postą liepą, ir pagrindinį dėmesį skyrė pastangoms išspręsti šalį apėmusią „Brexito“ krizę.

JK praėjusį mėnesį sklandžiai paliko Europos Sąjungą, o jo vyriausybė dabar vysto savo pačios viziją valstybės ateičiai.

N. Morgan ir vidaus reikalų sekretorė Priti Patel paskelbė ataskaitą, kurioje aprašomas siūlymas suteikti „Ofcom“ „įgaliojimus įspėti, pranešti ir skirti dideles baudas“ įmonėms, „palengvinančioms dalijimąsi [užgauliu] vartotojų sukurtu turiniu“.

Abi sekretorės pažadėjo, kad valdžia tuo pat metu gerbs piliečių saviraiškos laisvę ir toliau „skatins technologijų“ vartojimą.

„Netrukdysime suaugusiesiems peržiūrėti ar skelbti teisėtą turinį, taip pat nereikalausime, kad bendrovės šalintų konkretų teisėtą turinį“, – parašė jos.

„Vietoje to naujoji reguliavimo sistema įpareigos bendroves esant poreikiui aiškiai nurodyti, koks turinys ir elgesys yra priimtinas jų tinklapiuose, o pačias platformas – nuosekliai įgyvendinti šias taisykles“, – teigė žiniasklaidos ir vidaus reikalų sekretorės.

M360