JAV vyriausybės vykdomas tyrimas dėl kinų valdomos vaizdo įrašų platformos „TikTok“ potencialios grėsmės nacionaliniam saugumui eina į pabaigą, o rekomendacijos Baltiesiems rūmams bus pateiktos šią savaitę, trečiadienį pareiškė iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

Jis sakė žurnalistams, kad įvertinimą atlieka Užsienio investicijų Jungtinėse Valstijose komitetas (CFIUS), prižiūrintis bendroves ir pirkimus, galinčius daryti įtaką nacionaliniam saugumui.

„CFIUS įvertina „TikTok“ veiklą, ir mes šią savaitę pateiksime rekomendaciją prezidentui“, – nurodė S. Mnuchinas. – Turime daug pasirinkimų.“

Tokia žinia nuskambėjo, JAV pareigūnams ir įstatymų leidėjams reiškiant vis daugiau susirūpinimo dėl „TikTok“ ryšių su Pekinu bei platformos galimo panaudojimo šnipinėjimui. Pati bendrovė tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Anksčiau trečiadienį „TikTok“ dėl esą vykdomų „piktybinių atakų“ sukritikavo „Facebook“ ir kitas bendroves, atkreipiančias dėmesį į vaizdo įrašų platformos ryšius su kinų vyriausybe.

„TikTok“ vykdomasis direktorius Kevinas Mayeris pareiškė, kad šios žodinės atakos „užmaskuojamos kaip patriotizmas ir skirtos nutraukti pačią mūsų veiklą JAV“.

„TikTok“, kurios vartotojų bazė yra išaugusi iki maždaug milijardo, nuolat neigia palaikanti kokius nors ryšius su Kinijos vyriausybe, nors kritikai perspėja, kad galimą pavojų kibernetiniam saugumui kelia Kinijoje įsikūrusi platformos patronuojanti įmonė „ByteDance“.

„Mes nesame politiškai angažuoti, neleidžiame skelbti politinės reklamos ir neturime jokių kėslų – mūsų vienintelis tikslas yra išlikti gyva, dinamiška platforma, kuria visi galėtų džiaugtis, – tvirtino K. Mayeris. – „TikTok tapo naujausiu taikiniu, bet nesame priešai.“

K. Mayeris taip pat patikino, jog „TikTok“ yra parengusi skaidrumo politiką, pridurdamas, kad kompanija labiau nei jos varžovės pasirengusi atskleisti informacijos apie savo vidinius algoritmus.

„Manome, kad visos bendrovės turėtų viešinti reguliuotojams savo algoritmus, tarpininkavimo politiką ir duomenų srautus“, – sakė jis.

Nerimas dėl konkurencijos

„TikTok“ taip pat pareiškė, kad jos veikla JAV padeda skatinti vidaus konkurenciją. Tokie komentarai buvo paskelbti liekant kelioms valandoms iki ilgai lauktų antimonopolinių klausymų Kongrese pradžios, dalyvaujant „Facebook“ ir kitų trijų technologijų milžinių vadovams.

„TikTok“ sveikintina laiko „sąžiningą konkurenciją“, pažymėjo K. Mayeris ir pridūrė, jog „nesant „TikTok“ Amerikos reklamuotojai neturėtų daug pasirinkimo galimybių“.

Keli JAV įstatymų leidėjai ragina uždrausti „TikTok“, o vienas įstatymo projektas numato draudimą federalinių agentūrų darbuotojams naudoti šią programėlę vyriausybės išduodamuose įrenginiuose.

Anot K. Mayerio, „TikTok“ teigiamai vertina planus dėl griežtesnės kontrolės ir gerbia JAV įstatymus.

„Visa pramonės šaka atsidūrė dėmesio centre – ir tai yra pagrįsta“, – sakė jis.

„Vis dėlto mes sulaukėme net daugiau dėmesio dėl bendrovės kiniškos kilmės. Mes tai pripažįstame ir priimame iššūkį – sieksime nuraminti [vartotojus], užtikrindami didesnį skaidrumą ir atskaitomybę“, – aiškino K. Mayeris.

Vykdomojo direktoriaus teigimu, jo pavaldiniai nori parodyti, kad „esame atsakingi ir atsidavę Amerikos bendruomenės, kuri laikosi JAV įstatymų, nariai“.

BNS