Dėmesys – pandemijos ir ekonominiams iššūkiams

Pasak LR Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorės Rūtos Dapkutės – Stankevičienės, jau tradicija tapo konkursas, kuriame apdovanojami informacinės ir tiriamosios žurnalistikos atstovai už darbus, turėjusius įtakos svarbiems sprendimams. Tai konkursas, kuris padeda kelti skaidrumo kartelę Lietuvos ir Europos kontekste. „Žurnalistai kaskart nustemba, kad yra apdovanojami už savo drąsą. Ir tai yra teisingas demokratiškas kelias kuriant valstybę, kurioje gera ir saugu gyventi“, – sako R.Dapkutė – Stankevičienė.

Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos narius maloniai nustebino ne tik naujienų portalų bei spaudos, bet ir radijo bei televizijos žurnalistų aktyvus dėmesys ES investicijų teikiamai naudai.

„Lyginant su visais ankstesniais apdovanojimais, šiemet sulaukėme gerokai mažiau stiprių analitinių darbų. Konkurencija kolegų tarpe sumažėjo, ES investicijų analizė pasitraukė iš pirmųjų puslapių. Tačiau prasidedant naujam ES investicinių lėšų etapui, tikėtina, kad ir jų panaudojimo analizė žiniasklaidoje sugrįš su nauja jėga“, – kalba R. Staselis.

Jau tradiciniu tapusio konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius.

Darbus vertino ekspertų komisija

Konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose. Piniginiais 1000 eurų bei 500 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti 9 konkurso laureatai.

Šiais metais pretendentus į premijas vertino šešių žiniasklaidos, komunikacijos ir investicijų ekspertų komisija. Žurnalisto ir Vilniaus universiteto lektoriaus Ryto Staselio vadovaujamoje komisijoje dirbo Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Investicijų departamento Investicijų politikos skyriaus vyriausiasis specialistas Julius Gratulevičius, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai ir Vilniaus universiteto lektorė Lina Jakučionienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė, Vytauto Didžiojo universiteto mokslo darbuotojas ir ryšių su visuomene ekspertas Linas Kontrimas bei žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas.

Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų radijo laida/reportažas – Raigardas Musnickas („Žinių radijas“) už darbą „Verslus jaunimas: kas padeda startuoti?“.

Metų TV laida/reportažas – Vytautas Dumbliauskas („LNK“) už reportažą „Elektromobiliai lietuviams vis dar per brangūs“

Metų straipsnis (nacionalinė žiniasklaida) – Vilma Danauskienė („Delfi“) už straipsnį „Vyriausybės užmačios – ekonomikos gaivinimo fondo milijonais pamaloninti LRT

Metų straipsnis (regioninė žiniasklaida) – Edita Šileikė („Kauno diena“) už straipsnį „Kauno žaliasis kursas: planai ir nežinomybė“

Metų žurnalistas – Edgaras Savickas („Delfi“)

Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonė – „Verslo žinios“

Metų regioninės žiniasklaidos priemonė – „Kauno diena“

Specialus vertinimo komisijos prizas – Eleonora Budzinauskienė („ELTA“) ir Remigijus
Bielinskas („BNS“).