Tarptautiniuose apdovanojimuose „ADC awards“, kurie skaičiuoja jau šimto metų istoriją, pirmą kartą geriausiais buvo paskelbti lietuviai. Ženklodaros, patyriminių erdvių ir dizaino studija „DADADA Studio“ buvo apdovanota svarbiausiu prizu už kartu su „Rosencrantz and Guildenstern“ partneriu Ryčiu Juodeika Varšuvos geto muziejui sukurtą vizualinį identitetą.

Lietuvių darbas ženklodaros ir komunikacinio dizaino kategorijoje geriausiu išrinktas iš daugiau kaip 90 finalistų, kurie atrenkami įvertinus šimtus konkursui pateiktų projektų iš viso pasaulio. Taip pat šis darbas laimėjo ir ženklodaros komunikacijos ir logotipo kategorijoje auksą bei gavo dar vieną garbų geriausios metų studijos titulą. Tai pirmas toks aukštas apdovanojimas atitekantis darbui iš Lietuvos.

Iš viso šiemet ADC aukso, sidabro ir bronzos kubo apdovanojimais įvertinti darbai 15-oje kategorijų. Į apdovanojimus jose pretendavo daugiau kaip tūkstantis finalistų, atrinktų iš keliolikos tūkstančių konkursui pateiktų darbų. Kadangi pernai metais šie apdovanojimai nevyko, šiais metais buvo vertinami net dviejų metų periodo tarptautiniai darbai.

Laimėjimą lietuviams pelnęs Varšuvos geto muziejaus identitetas unikaliu būdu apjungia individualią ir kolektyvinę atmintis. Pasitelkus grafinio dizaino, rašto ir balso sprendimus muziejus dedikuotas kiekvienam, kurio vardas aptinkamas geto archyvuose. Dėl to muziejaus logotipas ir pavadinimas nuolat kinta, įgydamas skirtingų Varšuvos gete kalintų žmonių vardus. Tokiu būdu įprasminamas kiekvienos aukos atminimas.

Varšuvos geto muziejaus vizualinį identitetą kūrė „DADADA Studio“ suburta kūrybinė komanda – projekto kūrybos vadovas Rytis Juodeika, vyriausioji projekto dizainerė Milda Šiulytė, dizaineris Oleksandr Rogovets ir studijos darbo su klientais vadovė Simona Didvalytė. „DADADA Studio“ – Vilniuje įsikūrusi kūrybos ir dizaino studija, veikianti nuo 2006 m. DADADA kuria unikalią vizualinę išraišką prekės ženklams, jų vertybes ir esmę atskleisti padedančius dizaino sprendimus, taip pat užsiima ekspozicijų ir patyriminių erdvių dizainu ir įgyvendinimu.

„Skaudžios daugybės žmonių patirties įprasminimas ir jų atminties išsaugojimas yra išties nelengvas darbas. Dėl to džiaugiamės, kad apmąstymų ir diskusijų metu gimę Varšuvos geto muziejaus vizualinio identiteto sprendimai buvo įvertinti ne tik užsakovo, bet ir tokių garbingų apdovanojimų komisijos“, – sako „DADADA studio“ įkūrėjas ir kūrybos vadovas Martynas Birškys.

Warsaw Ghetto Museum identity case (WGM) from Dadada Studio on Vimeo.

Tai jau ne pirmas svarbus lietuvių komandai už šį darbą suteiktas tarptautinis apdovanojimas. Pernai „DADADA studio“ ir R. Juodeikai už Varšuvos geto muziejaus vizualinį identitetą įteiktas D&AD dizaino konkurso Grafito pieštuko apdovanojimas, kuris yra laikomas vienu reikšmingiausių įvertinimų dizaino srityje.

Nuo 1920 metų rengiami ADC apdovanojimai yra ilgiausias tradicijas turintis tokio pobūdžio kūrybos industrijos renginys pasaulyje. Apdovanojimuose įvertinami išskirtiniai skirtingų kūrybinių disciplinų darbai. Laimėtojus išrenka kiekvienai konkurso kategorijai suburta atskira kūrybos profesionalų žiūri. ADC apdovanojimais yra įvertinti daugelis legendinių reklamos ir kūrybos pasaulio asmenybių.

M360