ElektromobilisMazda MX-30“ arba prenumerata visam gyvenimui – jau keturias savaites dėl šių prizų varžosi naujieji „Delfi Plius“ prenumeratoriai. Liepos 16 d. burtų keliu paaiškėjo ir ketvirtos savaitės laimingieji: „Delfi Plius“ prenumeratą visam gyvenimui laimėjo Vesta Adomaitienė, o Romualdas Ziugzda pateko tarp dešimties finalininkų, kurie varžosi dėl pagrindinio prizo – elektromobilio.

12 400 prenumeratorių skaičių pasiekusi platforma ir toliau augina savo skaitytojų ratą ir siūlo ne tik už specialią 19,99 Eur kainą įsigyti metinę prenumeratą, bet ir varžytis dėl elektromobilio. Jo laimėtojas burtų keliu išaiškės jau rugsėjo 3 d.

Kiekvieną penktadienį iki rugpjūčio 27 d. „Delfi TV“ laidoje „Delfi Rytas“ kartu su prenumeratos visam gyvenimui laimėtoju skelbiami ir finalininkai. Savo sėkmę „Prenumeruok ir važiuok“ konkurse gali išbandyti visi, įsigydami metinę prenumeratą ČIA.

Jau tapo tradicija, kad, prieš laidoje paskelbiant laimėtojus, „Delfi Plius“ redaktorė Vytautė Merkytė supažindina esamus ir būsimus skaitytojus su platformos turiniu. Šįkart redaktorė pradėjo nuo analitinio straipsnio apie profesijas: „Delfi.lt žurnalistė Raminta Rakauskė parengė tekstą apie tai, kad per trisdešimtmetį turime neregėtą situaciją: Lietuvos užimtumo tarnyboje šiuo metu yra 60 tūkst. laisvų darbo vietų ir yra 200 tūkst. asmenų, neturinčių darbo. Šiuo metu labiausiai trūksta vežėjų, maitinimo sektoriaus, viešbučių darbuotojų, virėjų, kambarinių. Paklausa didelė, o asmenų, norinčių dirbti šį darbą, nėra. Tai neregėta situacija šalyje. Kolegės kalbinti įvairių sektorių atstovai pasakoja, kad tai pandemijos pasekmės. Žmonės gauna tam tikras pašalpas, tad kam gi jiems eiti dirbti, kai atlyginimai ganėtinai maži.“

Be to, anot V. Merkytės, prisideda ir įtempta situacija su Baltarusija, nes logistikos įmonėms tampa sudėtinga prisitraukti legalių baltarusių darbuotojų, kurie dirbtų tolimųjų reisų vairuotojais. O štai vien lietuviai šios rinkos neužpildo.

Taip pat V. Merkytė laidoje pristatė naują „Delfi Plius“ ciklą, kuriame skaitytojai gali užduoti jiems rūpimus klausimus teisininkams, o į aktualiausius iš jų atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija. Pirmoji ciklo tema – kaip mama gali suteikti savo mergautinę pavardę vaikui, kai vaiko tėtis juo nesirūpina ir neskiria pinigų išlaikymui. Negana to, pavardė vaikui yra suteikta jos pirmojo vyro, ne vaiko tėvo, nes tuo metu, kai susilaukė vaiko, moteris dar nebuvo teisiškai išsiskyrusi su pirmuoju vyru. Teisininkų teigimu, toks atvejis, su kuriuo susidūrė klausimą uždavusi skaitytoja, gana dažnas Lietuvoje.

Galiausiai, redaktorė supažindino skaitytojus su istorija apie Antrojo pasaulinio karo laikų garsų ekstrasensą Wolfą Messingą, apie kurį parašė Sniego pilys. Ši autorė pateikia tokių faktų, kokių mokykloje tikrai nesužinosite. Juolab kad manoma, jog W. Messingas savo pranašystėmis išgelbėjo Stalino sūnų nuo žūties.

Be to, savaitgalį platformos prenumeratorių laukia antroji Dailiaus Dargio ciklo dalis apie garsiausių šalies mafijozų automobilius. Galėsite sužinoti apie Henriko Daktaro ir kitų garsių nusikalstamo pasaulio šulų aistrą mašinoms.

Be minėtų autorių, tarp „Delfi Plius“ platformos kūrėjų yra daug puikiai pažįstamų pavardžių, tokių kaip Rytis Zemkauskas, Giedrius Drukteinis, Jurga Jurkevičienė, Saulius Čaplinskas ir kt. „Delfi Plius“ laidas kuria Vaidas Čeponis, Vaida Kurpienė ir Rimas Šapauskas, savo kuriamu turiniu dalijasi Audrius Bačiulis ir Algis Ramanauskas-Greitai. Prenumeratoriai taip pat gali lietuvių kalba skaityti leidinius „The Economist“ ir „Bloomberg“, klausyti „Žinių radijo“ laidų, sukurtų tik „Patreon“ platformai, mėgautis kultūros leidinių „Kultūros barai“ bei „Šiaurės Atėnai“ straipsniais, leidyklos „Dvi Tylos“ knygų ištraukomis ir kt.

www.DELFI.lt