Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų nuotraukų. Šis instagramo eksperimentas prieš pusmetį prasidėjo Kanadoje ir buvo išplėstas į kitas šalis, kol galiausiai pasiekė ir Europą.

Gegužės mėnesį šis testas pradėtas Kanadoje, o liepos pabaigoje buvo prijungti ir kiti šeši regionai: Australija, Brazilija, Airija, Italija, Japonija bei Naujoji Zelandija. Lapkričio 8 dieną „Instagram“ generalinis direktorius Adamas Mosseris oficialiai pranešė, kad bandymai persikelia ir į Ameriką. Nuo ketvirtadienio jie nebematomi ir daliai vartotojų Lietuvoje.

Kaip rašo later.com, „Wired25“ konferencijoje A. Mosseris pabrėžė, kad jau laikas instagramą padaryti saugesne vieta, dėl to testavimas pasieks ir JAV vartotojus. Žinoma, ne visus iškart.

„Instagram“ patiktukų nematys ne įrašą paskelbę vartotojai, o jų sekėjai. Prie nuotraukos ar vaizdo įrašo bus minima, kad jį mėgsta tam tikras vartotojas „ir kiti“ (angl. and others).

Tie, kurie dalyvaus šiame socialinio tinklo bandyme, į savo paskyrą gaus pranešimą, skelbiantį, kad nuo šiol nebematys draugų surinktų patiktukų skaičiaus. Įrašą paviešinęs vartotojas, norėdamas pamatyti, kiek paspaudimų „patinka“ ir iš kokių vartotojų surinko, turės spustelti ant žodžių „ir kiti“. Ten privačiai bus surašyta visa informacija.

Socialinio tinklo generalinis direktorius A. Mosseris patvirtino, kad patiktukų slėpimas susijęs su Z karta ir jų psichine sveikata. Siekiama instagramą paversti draugiškesne bendruomene, kuriančia ryšį, o ne spaudimą rinkti kuo daugiau paspaudimų „patinka“.

Statista.com duomenimis, šių metų liepos mėnesį JAV instagramu naudojosi 110 mln. žmonių. Svarstoma, kad, kai tokia didžiulė auditorija nematys mygtukų „patinka“, tai lems rimtus pokyčius. Kol kas pusę metų trunkantis testavimas priimamas pozityviai.

M360 anksčiau pranešė, kad idėją nuslėpti patiktukų skaičių įkvėpė būtent „Story“ (liet. istorija) funkcija, kurioje tik įrašą paskelbęs asmuo mato, kiek peržiūrų surinko. Tačiau jo sekėjų ši informacija nepasiekia.

Primename, kad rugsėjo mėnesį šiuo keliu žengė ir feisbukas – kol kas patiktukų kiekio nemato Australijos vartotojai.

M360