Buvęs „Formulės 1“ lenktynininkas, investuotojas Nico Rosbergas sako, kad situacijose, kai reikia greitai priimti sprendimą, visada daugiausiai lemia tai, kaip esi pasiruošęs. To jis išmoko lenktyniaudamas, o dabar tai pritaiko rinkdamasis, kur investuoti.

Lisabonoje vykstančioje konferencijoje „Websummit“ sako, kad savo lenktynių metais išmoko priimti greitus sprendimus net patiriant labai didelį spaudimą. „Sėkmę lemdavo ne tai, ką darai jau trasoje, o tai, kaip tam ruošeisi. Kiekviena pasiruošimo smulkmena gali būti labai svarbi“, – kalbėjo jis, sakantis, kad dabar šį principą taiko ir versle.

Taip pat, pasak jo, labai daug lemia tai, kaip sugebi patikėti darbus kitiems komandos nariams. „Aš aplink save esu subūręs žmones, kurie turi stiprius analitinius įgūdžius, kokių aš niekada neturėsiu. Kai noriu investuoti, pasikliaunu jų patarimais“, – neslėpė N. Rosbergas.

N. Rosbergas taip pat išdavė, kad investuodamas į startuolius jis daugiau dėmesio kreipia net ne į tai, kokią idėją jie siūlo, o kokie žmonės su ja dirba. „Už visko yra žmonės. Jei surinkta tinkama komanda – jie sugebės priimti tinkamus sprendimus“, – įsitikinęs jis.

Dar vienas N. Rosbergo patarimas, siekiantiems verslo aukštumų – susikoncentruoti į tai, ką jie daro ir neleisti niekam jų blaškyti. „Deleguokite užduotis savo komandai, o patys susifokusuokite į savo tikslus, ką jūs, kaip lyderiai, turite daryti. Ir atsiribokite nuo visko – socialinės medijos ar bet ko kito, kas jus blaško. Pasitikėjimas yra sudėtingas menas, bet be jo nieko nepasieksite“, – sakė jis.

Visgi, tai nereiškia, kad turite atsisakyti asmeninio gyvenimo. „Ne, sėkmę versle galima pasiekti tik turint sėkmingą asmeninį gyvenimą. Skirkite laiko šeimai, draugams, socialiniam gyvenimui – visada turite išlaikyti balansą“, – kalbėjo N. Rosbergas.

„Ir dar vienas dalykas – pasikliaukite savo instinktais, tai gali būti labai vertinga. Aš pats dabar to mokausi“, – prisipažino jis.

M360