Filmo „Partizanas“ kūrėjai, pamatę Šaulių sąjungos parduodamą atributiką – marškinėlius, kepuraites, antsiuvus – nustebo, kad ji beveik tokia pat, kokią jie pardavinėjo pristatydami savo filmą. Ją taip pat lydi filme naudotas šūkis „Atiduok Tėvynei ką privalai“. Filmo prodiuseris Mantvidas Žalėnas sako, kad finansinio atlygio už savo idėjas jie tikrai nebūtų prašę – tik jam keista, kad niekas jų net neatsiklausė.

Pasak jo, į filmo pristatymo kampaniją tuomet jie investavo daugiau nei 10 tūkst. eurų – tada buvo sukurta ir filmą lydinti atributikos linija, už kurią surinktos lėšos buvo paaukotos partizanų memorialui Kryžkalnyje.

„Mes padarėme ir marškinėlius, antsiuvą, konsultavomės su dizaineriu Giedriumi Paulausku, kaip padaryti, kad kokybiškai atrodytų – tai jei mums būtų paskambinę, pasakę, kad norime tęsti šitą jūsų idėją, gal ir pats būčiau visus failus atsiuntęs, gal dar daugiau padaręs. O dabar padarė beveik taip pat, tik blogiau“, – kalbėjo M. Žalėnas.

Šūkis „Atiduok Tėvynei ką privalai“ – antraštė ant partizano Juozo Paliūno-Ryto prisiminimų knygos, atributika kurta remiantis partizanų simbolika, tačiau M. Žalėnas įsitikinęs, kad tai negalėjo būti tik sutapimas.

Filmo „Partizanas“ kūrėjus nustebino „Šaulių sąjungos“ parduodama atributika: galėjo bent atsiklausti
© M. Žalėno įkelta nuotrauka feisbuke

„Kiti dabar sako, kad reikėjo užpatentuoti, tai net nežinau, ar būtų galima tai daryti ir mes neturėjome tokio tikslo – mes ne „Coca-Cola“, tokius šūkius gali visi, kas nori naudoti, tik galėjo paskambinti ir pasiderinti, kad neiškraipytų. Manau, kad čia net ne visos organizacijos, kurią labai gerbiu, bet kažkokių ten dirbančių žmonių, kurie nežino, kaip tokie dalykai vyksta, liapsusas“, – svarstė M. Žalėnas.

Lietuvos šaulių sąjunga šią situaciją vadina nesusipratimu ir sako šiuo metu ieškantys sprendimų.

„Šaulių sąjungos parduotuvėje pasirodžiusi atributika su partizanų ženklu nebuvo kurta kaip filmo „Partizanas“ atributikos kopija, nes Šaulių sąjunga supranta kitų projektų idėjų svarbą ir vertina kitų atliktus darbus. Partizanų tema pastaruoju metu labai aktuali visuomenėje, todėl iniciatyvos ir idėjos skleisti kuo plačiau ir įvairiomis formomis pagrindines partizanų idėjas yra gyvos, labai entuziastingai sutinkamos ir mūsų organizacijoje. Šiuo atveju įvyko nesusipratimas, kalbamės su kūrėjais apie susidariusią situaciją ir ieškome priimtinų sprendimų. Lietuvos šaulių sąjunga atsiprašo kūrėjų ir apgailestauja dėl susidariusios situacijos“, – komentavo Lietuvos šaulių sąjungos viešųjų ryšių specialistė Dovilė Pukertaitė.

Po kurio laiko, kai paviešino šią situaciją, M. Žalėnas pasidžiaugė gavęs Lietuvos šaulių sąjungos prezidento atsiprašymo laišką. Lietuvos šaulių sąjungos elektroninėje parduotuvėje skiltis „Atiduok Tėvynei ką privalai“ šiuo metu tuščia ir minėtos atributikos ten nebėra.

M360