Daug kritikos dėl melagingų naujienų sklidimo sulaukiantis feisbukas bando surasti priešnuodžius šiai problemai spręsti. Nauja jo bandoma priemonė – susijusių straipsnių skelbimas prie įtartinų naujienų. Tikimasi, kad matydami daugiau įrašų skelbiama tema, socialinio tinklo vartotojai galės kritiškiau įvertinti skirtingus požiūrius.

Feisbuko atstovai ne kartą yra kalbėję, kad jie patys nenori tapti arbitrais ir spręsti, kas yra tiesa ar melas. Šią atsakomybę jie mieliau permeta socialinio tinklo vartotojams, pavyzdžiui, leisdami jiems pažymėti naujienas kaip galimai klaidinančias. Dar vienas jų sukurtas įrankis vėlgi nenurodys, kuris šaltinis patikimas ar ne, bet leis vartotojams palyginti skirtingus požiūrius tuo pačiu klausimu. Prie nuorodų, kuriomis bus daug dalinamasi, arba kurios bus pažymimos kaip galimai melagingos naujienos, atsiras nuorodos į susijusius straipsnius.

Ši funkcija jau veikia JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose. Kaip rašo portalas „TechCrunch“, šios šalys buvo pasirinktos startui, nes jose veikia feisbuko faktų tikrinimo partneriai. „Mes nesame ir nenorime būti teisėjais, kas yra tiesa. Tačiau faktų tikrintojai gali duoti signalą, jei kažkuri sklindanti istorija gali būti melaginga“, - sakė feisbuko atstovė Tessa Lyons.

T. Lyons teigia, kad feisbukas taip pat dirba didindamas galimai melagingų naujienų tikrinimo greitį. Siekiama, kad vos gavus signalus apie įtartiną informaciją, ji iškart būtų ir patikrinta. Feisbukas jau anksčiau buvo sukūręs susijusių naujienų funkciją, bet ji buvo skirta daugiau reklaminiams tikslams. Tuo tarpu šiuo atveju, teigiama, reklaminių įrašų skelbiama nebus.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją