Facebook“ penktadienį paskelbė įsigyjantis populiarią animuotų paveikslėlių platformą „Giphy“. Bendra sandorio vertė siekia 400 mln. dolerių.

„Giphy“ – tai gifų biblioteka, kurią galima integruoti į kitas programėles. Taip jau yra padarę tiek „Slack“, tiek „Twitter“ kūrėjai. „Apple“ taip pat naudoja kai kurias „Giphy“ animacijas savo susirašinėjimo sistemoje „iMessage“.

„Facebook“ įsigijo „Giphy“ ne iš pirmo bandymo: pirmąkart bandė tai padaryti dar 2015 m., praėjus dvejiems metams po animuotų paveikslėlių platformos įkūrimo. Kaip praneša CNBC, „Giphy“ tuo metu atsisakė pasiūlymo bendradarbiauti su įvairiais socialiniais tinklais.

„Facebook“ jau kurį laiką naudojo „Giphy“ savo „Facebook“, „Messenger“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ programėlėse, tad didžiausia naujiena bus „Instagram“ vartotojams. „Facebook“ atstovai teigė planuojantys integruoti „Giphy“ būtent į „Instagram“ tinklą, „kad jo vartotojai galėtų rasti tinkamą būdą išreikšti save“.

Animuotų paveikslėlių platforma ir toliau veiks kaip iki šiol, naujieji savininkai nesiims jokių pokyčių joje, pranešė CNBC.

„Instagram“ tviteryje teigė, kad trečiosioms šalims bus leidžiama ir toliau dalintis „Giphy“ animuotais paveikslėliais.

M360