Konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak finansų viceministrės Vaidos Česnulevičiūtės, per atkurtos nepriklausomybės metus Europos sąjunga į mūsų šalies gerovės kūrimą investavo beveik 25 milijardus eurų.

„Metų perspektyvoje gali pasirodyti, kad niekas nepasikeitė, tačiau jei sudėti šalia dvi Lietuvas – prieš 30 metų ir dabar – vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Bet ir mes patys pasikeitėme, todėl daug ko jau nebepastebime, nebeprisimename“, – teigė viceministrė.

Pasak naujausių visuomenės nuomonės tyrimų net 71 procentas Lietuvos gyventojų jaučiasi ne tik lietuviais, bet ir Europos bendrijos nariais. 67 procentai pripažįsta pajutę asmeninę ES investicijų naudą. Anot viceministrės, toks pozityvus vertinimas yra net didesnis nei daugelyje ES šalių.

„Tai, jog lietuviai jaučiasi Europos piliečiais ir jaučia investicijų naudą yra ir žurnalistų kasdieninio darbo nuopelnas. Būtent žurnalistai stebi, analizuoja, kritikuoja ir kasdien kovoja su bet kokioms korupcijos apraiškoms. Viešumas yra stiprus ginklas kovojant su sukčiavimo, korupcijos ir asmeninės naudos siekimo atvejais ir šį viešumą turime puoselėti dėl teisingesnės ir tobulesnės Lietuvos“, – teigė viceministrė.

Konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose. Piniginiais 1000 eurų bei 500 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti 10 konkurso laureatų.

Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos narius maloniai nustebino ne tik spaudos, bet ir radijo bei televizijos žurnalistų aktyvus dėmesys ES investicijų teikiamai naudai. „Praėjusiais metais žurnalistai ir žiniasklaidos platformos dar aktyviau domėjosi ES paramos lėšų panaudojimu Lietuvoje. Šis žurnalistų darbas svarbus ir nacionaliniu lygmeniu, ir bendruomenėms. Dėl to reikšminga, kad jau keletą metų iš eilės Finansų ministerija šias pastangas pastebi ir įvertina“, – sakė Rytas Staselis.

Šiais metais pretendentus į premijas vertino penkių žiniasklaidos, komunikacijos ir investicijų ekspertų komisija. Žurnalisto ir Vilniaus universiteto lektoriaus Ryto Staselio vadovaujamoje komisijoje dirbo Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai Lina Jakučionienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė ir žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

„Labai smagu šiame konkurse būti įvertintam jau antrą kartą. Praėję metai buvo tikrai įdomus, tačiau ir nelengvi, todėl džiaugiuosi, kad per juos pavyko parengti publikacijų, kurios sulaukė garbingos komisijos įvertinimo. Žinoma, darbas tęsiasi. Ketinu ir toliau nagrinėti ES investicijų temas, juolab, kad artimiausiais metais jų bus ypač daug“, – sakė metų žurnalistu nacionalinėje žiniasklaidoje paskelbtas Delfi verslo žurnalistas Edgaras Savickas.

Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas.

Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų radijo laida/reportažas – Raigardas Musnickas („Žinių radijas“)
Metų TV laida/reportažas – Dominykas Šumskis, Andrius Tapinas („Laisvės TV")
Metų straipsnis (nacionalinė žiniasklaida) – Dalius Simėnas, Jovita Budreikienė („Verslo žinios“)
Metų straipsnis (regioninė žiniasklaida) – Edita Šileikė („Kauno diena“)
Metų žurnalistas (nacionalinė žiniasklaida) – Edgaras Savickas („Delfi“)
Metų žurnalistas (regioninė žiniasklaida) – Edita Šileikė („Kauno diena“)
Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonė – „Verslo žinios“
Metų regioninės žiniasklaidos priemonė – „Kauno diena“
Specialus vertinimo komisijos prizas – Dalius Simėnas („Verslo žinios“) ir Agnė Adomaitė („Banga“).