Atvirą monetizavimo platformą DELFI sukūrė laimėjęs „Google“ skaitmeninių naujienų inovacijų fondo (angl. „Google Digital News Innovation Fund“, sutrumpintai „Google DNI“) finansinę paramą.

Naujoje platformoje bus galima skelbti įvairaus formato turinį – tekstus, video, nuotraukas, tinklalaides. Prisijungti prie šios platformos ir skelbti savo turinį kviečiami visi – tiek žiniasklaidos priemonės, tiek atskiri autoriai, rašantys, kuriantys audio laidas, video ar kitokį turinį. Remiantis platformoje įdiegtomis dirbtinio intelekto sistemomis, atlygis jiems bus paskirstomas pagal tai, kiek jų sukurtas turinys sulauks vartotojų susidomėjimo.

„Žiniasklaidos rinka šiais laikais keičiasi iš esmės – užuot konkuravus tarpusavyje dabar yra kur kas naudingiau bendradarbiauti. Mes rodome tai savo pavyzdžiu, žinodami, kad taip laimi tiek turinio autoriai, tiek jo vartotojai“, – sako DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

„Dirbant žiniasklaidos versle kartais būna apmaudu matyti, kai kokybiškas, vertingas turinys lieka beveik nepastebėtas visuomenėje, nes yra skelbiamas tik mažą auditoriją turinčiuose kanaluose. DELFI, būdamas naujienų portalų lyderiu Lietuvoje, prisiima atsakomybę pranešti apie šią naują platformą kuo platesniam skaitytojų, žiūrovų ir klausytojų ratui, siekdamas, kad turinio kūrėjai ir auditorija rastų vieni kitus. Be to, džiaugiamės galėdami pasiūlyti turinio autoriams galimybę užsidirbti iš savo kūrybos, ko jiems, neslėpkime, labai dažnai trūksta“, – kalba V. Benokraitis.

Tai – jau antras DELFI projektas, įgyvendinamas su „Google DNI“ fondo parama. DELFI taip pat yra gavęs šio fondo paramą kurti inovatyviam įrankiui, padedančiam užkirsti kelią melagingų naujienų plitimui, ir taip įgyvendinęs projektą „Demaskuok“, sulaukusį tarptautinio pripažinimo.

Visi, norintys prisijungti prie DELFI sukurtos atviros monetizavimo platformos, kviečiami rašyti el. paštu plius@delfi.lt.

Skaitomiausias kiekvieną dieną naujienų portalas DELFI su visa eile teminių kanalų, skirtų įvairioms auditorijoms ir skelbimų portalas „Alio.lt“ nuo 2007 m. priklauso Estijos žiniasklaidos grupei „Ekspress Grupp“. Tai žiniasklaidos grupė, plėtojanti internetinės žiniasklaidos, leidybos ir laikraščių verslą Baltijos šalyse. „Ekspress Grupp“ Lietuvoje taip pat priklauso ir reklamos paslaugų internete bendrovė „Adnet media“.