Konkursas skirtas išrinkti geriausias einamaisiais metais šalies nacionaliniuose, regioniniuose ir vietiniuose laikraščiuose, žurnaluose, nacionalinių, regioninių ir vietinių transliuotojų radijo ir televizijos laidose, internete ir atviro turinio platformose skelbtas publikacijas, reportažus ir kitą viešąją informaciją tema „Žmogus ir aplinka“.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai: temos aktualumas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, kūrybiškumas (autoriaus kuriamojo darbo požymiai publikacijoje), temos atskleidimo savitumas, sklandi ir raiški kalba.

Pateiktus darbus atrinko ir įvertino komisija iš keturių Lietuvos žurnalistų sąjungos ir trijų Aplinkos ministerijos atstovų.

Nuo 2002-ųjų metų Aplinkos ministerijos ir LŽS rengiamas konkursas „Žmogus ir aplinka“ siekia didinti visuomenės informuotumą apie aplinką, keisti mąstymą ir vartojimo kultūrą, kelti svarbiausias šios srities problemas, atkreipti gyventojų dėmesį į aplinkos kokybę, ugdyti jų ekologinį sąmoningumą, skatinti pilietines iniciatyvas tausoti gamtą.

Pirmąją vietą pelnė dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė Audrė Srėbalienė už darbą „Garsiausią pasaulyje miegapelių tyrėją britų ūkininkas bandė apvynioti aplink pirštą – lietuvis nesusigundė pažadais“. Antroji vieta atiteko žurnalistui Deniui Bezrukich, o trečioji – Delfi spec. korespondentui T. Janoniui.

Šių metų laureatų darbai atliepė skirtingas Lietuvos ir pasaulio aktualijas, susijusias su aplinkosaugos tema. Žurnalistikos erdvės NARA atstovas D. Bezrukich įvertintas už publikaciją „Ukraina: žmonių karas keturkojų gyvenimuose“, o Delfi spec. korespondentas T. Janonis – už 3 darbų ciklą: „Aršausko šeima užvaldo draustinį: gudri schema, kaip apstatyti ežero pakrantę“, „Po „Delfi.lt“ publikacijos apie Aršausko šeimos užmojus prokuratūra pradėjo tyrimą“, „Atsakymus dėl Aršausko šeimos valdų draustinyje nori išgirsti ne visi: Gentvilas davė skubų pavedimą“.

„Kartais žodis iš mūsų yra nelankstus, su reglamentais ir normatyvais, bet Jūsų žodžiai žymiai greičiau įkrenta į skaitytojo rankas. Labai ačiū už šiuos metus – išlikite reiklūs, besidomintys, besigilinantys. Garsinkite tai, ką turime Lietuvoje, nes čia turime daug fantastiškų dalykų: nuo gyvūnų gerovės iki pagalbos Ukrainai“, – sakė Simonas Gentvilas.

Konkurse dalyvavo 26 autoriai, iš viso pateikti 56 darbai, kurie 2022 m. buvo paskelbti spaudoje, radijuje, internetinėje žiniasklaidoje, nepriklausomo turinio platformose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)