Registrų centre įregistruota organizacija „Nacionalinė spauda“, kuri jungia kompanijas, leidžiančias nacionalinius spaudos leidinius.

Asociacijos steigėjai yra UAB „Media bitės“, leidžianti ką tik atnaujintą žurnalą „Žmonės“, taip pat žurnalus „Laima“, „Ji“, „Edita“; UAB „Savaitė“, kurios leidžiamas to paties pavadinimo žurnalas yra vienas populiariausių Lietuvos leidinių; bei UAB „Lietuvos rytas“, leidžiantis didžiausią dienraštį tuo pačiu pavadinimu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Į asociaciją „Nacionalinė spauda“ susivieniję leidinių vadovai pagrindiniais tikslais įvardija spausdinto žodžio populiarinimą, geresnį kokybiškos spausdintos žiniasklaidos prieinamumą atokiuose Lietuvos kampeliuose gyvenantiems žmonėms.

Vienos iš asociacijos steigėjų, UAB „Media bitės“ vadovas Tomas Balžekas sako, kad nacionalinės spaudos leidėjai turi platesnę atsakomybę ne tik prieš savo skaitytojus, bet ir prieš visuomenę: „Jungdamiesi į bendrą asociaciją mes įsipareigojame tiek skaitytojams, tiek patiems sau atitikti aukštus standartus, kuriuos išlaikydami prisidėsime prie labiau išprususios, žinančios, skaitančios visuomenės“.

„Nacionalinė spauda“ planuoja bendradarbiauti ir su kitomis žiniasklaidos priemones vienijančiomis organizacijomis.

„Kai kurie klausimai, liečiantys ir nacionalinę, ir regioninę spaudą sutampa, lygiai kaip ir kai kurios temos, kurios aktualios nacionalinės spaudos leidėjams ir apskritai žiniasklaidos priemonėms, nesvarbu, kokio dydžio jos bebūtų“,– sako asociacijos vadovu išrinktas Mindaugas Reinikis.

Tikimasi, kad greitu laiku asociacijos gretas papildys ir daugiau narių.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją