Kriminalinių knygų autorius Dailus Dargis imasi dokumentinių vaizdo pasakojimų apie šešėlinį Lietuvos gyvenimą. Pokalbiai su šešėlinio pasaulio gyvais lyderiais, Lukiškių kalėjimo sienų paslaptys, po daugiau nei kelių dešimtmečių apie darbo užkulisius prabilę šalies kriminalistai – jau pirmose rašytojo laidos „Kriminalinė Lietuvos zona su Dailiumi Dargiu“ serijose. Vėliau autorius ners ir į gilesnes laidas apie garsiausius nužudymus Lietuvoje, samdomų žudikų „klientus“ bei šešėlinio pasaulio bendradarbiavimą su šalies verslo elitu. Laidas pirmiausia galės matyti autoriaus Patreon rėmėjai, vėliau jos bus rodomos Delfi plius prenumeratoriams.

„Per trisdešimt nepriklausomybės metų esame pasiekę labai daug. Ir už tai tikrai turime padėkoti ne tik politikams ar nepriklausomybės šaukliams, bet ir mūsų pareigūnams, neleidusiems Lietuvos paversti narkotikų greitkeliu, jungiančiu atskirus pasaulio žemynus, ar tuo labiau nusikaltėlių Rytų sostine su savo taisyklėmis“, – apie idėją imtis išskirtinės dokumentinės laidos pasakojo pats rašytojas.

Anot D. Dargio, pirmuose epizoduose bus atskleistos legendinio Lukiškių kalėjimo paslaptys iš vidaus, joje veikusią infrastruktūrą, taisykles, mirties kambarius, garsiausias kameras.

„Jūs net neįsivaizduojate, kiek kartų šio pastato išdėstymas, kanalizacijos sistemos, rūsiai buvo nugulę čia kalėjusių asmenų pabėgimų planuose, o mintys apie tai būdavo vienintelės, kurios daugybę mėnesių sukdavosi jų galvose. Tad ši laidos serija – savotiška duoklė istorijai, apsaugojusiai mus visus nuo tos visuomenės dalies, kuri galėjo pasukti mūsų gyvenimą tikrai ne į tą pusę, kurioje esame dabar“, – sako D. Dargis.

Specialiai Patreon platformos rėmėjams apie Lukiškių kalėjimo paslaptis gyvai sutiko papasakoti čia dirbę pareigūnai, atskleisiantys ir garsiausių kalinių – Henriko Daktaro, Sauliaus Velečkos Agurko ir kitų – gyvenimo būdą kalėjime, jų kameras, rūsius, kuriuose netgi būdavo vykdomos mirties bausmės.

„Kriminalinėje Lietuvos zonoje“ apie nusikalstamo pasaulio paslaptis po daugiau nei kelių dešimčių metų taip pat prabils garsiausi šalies teisėsaugos pareigūnai, apie tarp gaujų vykusius karus sutiko papasakoti ir šio pasaulio – legendinės Šiaulių „Princų“ grupuotės – lyderis Vladas Baranauskas, arba tiesiog Baranis.

Žiūrovai galės pamatyti, kaip vyko žmogaus apšaudymas ir sprogdinimas, vietas ir aplinkybes, kuriose tai vykdavo netgi viduryje baltos dienos.

Dailiaus Dargio Patreon puslapį rasite ČIA.

„Tai bus išskirtinė, krauju pažymėta ekskursija po Šiaulius apie jame veikusias grupuotes. Kelionė su tikru nusikalstamo pasaulio gidu po miestą, kuriame susiformavo vienas vėliausių, bet nuožmiausių nusikalstamų susivienijimų Lietuvoje“, – apie ilgus metus derintą interviu su „Princų“ paslaptis atskleisti nutarusiu Baraniu pasakojo D. Dargis.

Pasak jo, Šiauliuose veikusių banditų reikšmę visai Lietuvai atskleis ir buvęs Vidaus reikalų ministras, pradėjęs teisėsaugininko karjerą Šiaulių mieste, bei vienas legendinis muzikos atlikėjas, ne kartą tapęs paskutiniu gyvai mačiusiu ne vieną vėliau keistomis aplinkybėmis mirusį klubo klientą.

Dailius Dargis
Dailius Dargis
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Buvo klubas Šiauliuose, iš kurio klientai tiesiogiai išvažiuodavo į mirtį. Spaudoje jie vėliau minimi kaip tie, kurie „pašventė Šiauliuose ir žuvo autoavarijoje“, o šiandien tai įgauna visiškai kitokį vertinimą“, – sakė D. Dargis.

Iki 40 minučių trukmės vaizdo epizodai bus rodomi Patreon platformos prenumeratoriams. Laidos formatas – kitoks nei įprasta Lietuvoje. Vėliau šie epizodai atsiras ir Delfi plius mokamo turinio platformoje.

„Jokios sofos iš namų, tik dinamika, faktai ir gyvi pasakojimai su vaizdais ir liudininkais, girdėjusiais paskutines aimanas, žinančiais mirties vietas, laiką, ar su pačiomis aukomis“, – apie laidos specifiką pabrėžė autorius D. Dargis, prieš tai ne vieną šiurpią istoriją pastarąjį dešimtmetį aprašęs net aštuoniuose kriminalinės dokumentikos knygose.

„Kriminalinei Lietuvos zonai su Dailiumi Dargiumi“ talkino žmonės, turintys ilgametę patirtį kuriant gerai žinomas TV laidas, tad visa tai labiau primins dokumentinį serialą apie kriminalinę Lietuvą.

www.DELFI.lt