Telekomunikacijų kompanijai „Bitė Lietuva“ antradienį pristačius naują logotipą, socialinių tinklų vartotojai netrukus pradėjo dalintis pastebėjimais, kad jis – labai panašus į kitą, kuriuo žymimi „Apple“ priklausančios bendrovės „Beats Electronics LCC“ produktai.

„Bitė“ naują vizualinį identitetą kūrė kartu su pasaulinio garso prekės ženklų kūrėjais „Interbrand“.

„Dėmesys žmonėms ir toliau išliks pagrindine „Bitės“ vertybe, tačiau senasis logotipas nekūrė tokių stiprių asociacijų su technologijomis ir šiuolaikiškumu. Būtent šios sritys mums yra itin svarbios, save pristatant kaip išmanių sprendimų ir paslaugų kūrėją“, – pristatydamas naująjį logotipą kalbėjo įmonės vadovas Pranas Kuisys.

Pradėjus sklisti komentarams, kad šis logotipas labai panašus į „Beats Electronics LCC“ produktų, dar žinomų tiesiog kaip „Beats by dr. Dre“, įmonės atstovai sakė patys nieko blogo šioje situacijoje neįžvelgiantys.

„Įvedus į „Google“ kombinaciją „B logo“ gausime keliolika milijardų rezultatų. Tad visiškai natūralu, jog šiais laikais, kai turime tiek skirtingų prekės ženklų, rasti į nieką nepanašių raidžių, formų ar linijų tapo praktiškai neįmanoma. Be to, paskutiniu metu, ir ypač technologijų sektoriuje, matome tendenciją kurti vizualinius sprendimus, kurie būtų panašūs į visiems artimas programėles, todėl tuo pačiu supanašėja ir modernūs šriftai.

Be to, kalbant apie logotipą, svarbu ne raidės šriftas ar dizainerio gudri idėja, o ką logotipas komunikuoja – kaip jis atspindi įmonės pozicionavimą ir veiklos kryptį. Tad ieškoti idėjų logotipams nagrinėjant kitus pavyzdžius – nebūtų nei logiška, nei protinga. Atsinaujinęs „Bitės“ logotipas sako, kad bendrovė yra išmanesnė ir kurianti paprastus naudoti išmanius sprendimus. O kai šalia logotipo pridedame pilną jo versiją su bendrovės pavadinimu, panašumo į „Beats“ logotipą lieka itin mažai“, – teigė „Bitė Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovas Antanas Bubnelis.

"Bitė Lietuva" logotipas
"Bitė Lietuva" logotipas
© Bendrovės archyvas
"Beats Electronics LCC" logotipas
"Beats Electronics LCC" logotipas
© Bendrovės archyvas
M360