JAV kompanija „Zippo“ šiemet valstybingumo šimtmečius mininčioms Lietuvai, Latvijai ir Estijai sukūrė riboto leidimo žiebtuvėlį, ant kurio pirmą kartą savo istorijoje vienu metu pavaizdavo trijų valstybių simbolius.

Vos 500 vienetų tiražu išleistus gaminius puošia Baltijos šalių žemėlapis ir herbų motyvai, aprėminti lietuvišku, latvišku ir estišku užrašais „100 metų nepriklausomybei“.

„Šio gamintojo žiebtuvėliai jau ilgus metus yra negestančios liepsnos simbolis, kuri daugeliui tuo pačiu yra ir laisvės simbolis. Specialiai Baltijos šalims sukurta kompozicija padrąsina bei primena, kad gyvenime yra viena vienintelė nuožmiausių vėjų neužpučiama liepsna - tai laisvės troškimas“, –pranešime žiniasklaidai sako kompanijos „Zippo“ atstovas Lietuvoje Aurimas Kregždė.

Jo teigimu, valstybių herbų fragmentai: Lietuvos Vytis su kalaviju ant žirgo, Latvijos liūtas ir grifonas su kalaviju letenoje bei trys Estiją saugantys liūtai pasirinkti neatsitiktinai – juose atsispindi tai, kas svarbiausia - istorijai, praeičiai ir šiandienai.

Žiebtuvėlis, skirtas Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečiams paminėti – jau ne pirmasis JAV kompanijos gaminys istorine tematika, skirtas mūsų šaliai. Prieš dvejus metus ji sukūrė specialiai Lietuvai skirtą trijų žiebtuvėlių kolekciją. Raudonos, žalios ir geltonos spalvos žiebtuvėliai tuomet papuošti etnografiniais raštais ir ženklais, kurie mūsų protėvius saugodavę nuo pavojų, padėję įveikti išbandymus ir lemdavę sėkmę.

Kompanija „Zippo“ įkurta 1932 metais Bradforde, JAV.

Baltijos šalims – originalus legendinės JAV bendrovės sveikinimas
© Bendrovės archyvas
M360