Tiesioginių pardavimų rinkoje veikianti JAV kosmetikos gamintoja „Avon Products“ bus parduota Brazilijos bendrovei „Natura Cosmeticos“, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis informuotais šaltiniais.

Vieno iš šaltinių duomenimis, abiejų įmonių valdybos po kelių mėnesių derybų jau pritarė sandoriui, apie kurį gali būti oficialiai paskelbta jau trečiadienį.

Biržos antradienio prekybos sesijos pabaigoje „Avon“ kapitalizacija sudarė maždaug 1,4 mlrd. JAV dolerių. Trečiadienį bendrovės akcijų kursas per elektroninę prekybos sesiją Niujorke pašoko 25 procentais.

Įgyvendinus šį sandorį, „Avon“, kuri XX amžiuje tapo sėkmingos rinkodaros simboliu ir daugybei namų šeimininkių leido užsiimti verslu, praras nepriklausomybę, rašo „The Wall Street Journal“. Šiame amžiuje bendrovės padėtis rinkoje pašlijo ir tai visų pirma lėmė vartotojų skonių ir įpročių pokyčiai, taip pat sparti elektroninės prekybos plėtra.

„Natura Cosmeticos“ įsigis tarptautinį „Avon“ verslą.

Tuo tarpu „Avon“ verslą Šiaurės Amerikoje, kuris veikia kaip atskira bendrovė ir kurį kontroliuoja tiesioginių investicijų fondas „Cerberus Capital Management“, už 125 mln. JAV dolerių perka Pietų KorėjosLG Household & Health Care“. Atitinkamas susitarimas buvo pasiektas šių metų balandį.

„Natura“ yra didžiausia Brazilijoje kosmetikos gamintoja. Bendrovė yra sukūrusi nuosavą tiesioginių pardavimų tinklą, kuris ypač išplėtotas Lotynų Amerikos šalyse ir Prancūzijoje. Brazilijos bendrovei taip pat priklauso Didžiosios Britanijos kosmetikos mažmenininkė „Body Shop“.

1969 metais įkurtos „Natura“ kapitalizacija sudaro apie 24,4 mlrd. Brazilijos realų (6 mlrd. JAV dolerių).

BNS