Lietuvos komunikacijos projektuose norisi daugiau drąsos, įžūlumo ir paradokso – sako žurnalo „Verslo klasė“ vyriausiasis redaktorius, tinklaraštininkas, vienas pirmųjų ryšių su visuomene Lietuvoje specialistų Aurelijus Katkevičius.

Lietuvių kuriamas ryšių su visuomene kampanijas jis vadina gana racionaliomis ir labiau gretina su Arūno Matelio dokumentika, o ne Davido Lyncho serialais.

M360 kalbina A. Katkevičių kaip ilgiausiai gyvuojantį komunikacijos projektų konkurso „PR Impact Awards 2019“ komisijos narį.

Kokį įspūdį prisimenate iš ankstesnių ryšių su visuomene profesinių konkursų? Kas įsiminė, sudomino, patiko? Ko pasigendate lietuvių įgyvendintuose ryšių su visuomene projektuose?

Įspūdis: o, atrodo, viskas neblogai. Nemažai buvo neblogų projektų. Galbūt tik norėtųsi kiek daugiau drąsos, įžūlumo ir paradokso. Norėtųsi, kad būtų ne kaip pagal vadovėlį, bet „o, aš būčiau nesugalvojęs“.

Ko ieškote akimis skaitydamas komunikacijos projektų aprašymus?

Esmės. Deja, ne viename aprašyme vis dar kartais gerokai per daug vandens. Ir skaičių – aš mėgstu skaičius - ką autoriai laiko pagrindiniais rodikliais ir kaip jie atrodo.

Kaip apibūdintumėte lietuviams būdingas ryšių su visuomene kampanijas – poetinės, racionalios, dar kitokios?

Jos greičiau pakrypusios racionalumo pusėn. Tai vis dėlto Arūno Matelio dokumentika, o ne Davido Lyncho serialas.

Kokia yra komunikacijos esmė? Į ką sutelkti dėmesį komunikacijos specialistams?

Kad tave išgirstų. Svarbu ne tai, kad tu šneki, svarbu, kad tave girdi – ir jau iš to plaukia, kaip kalbėti, kur ir su kuo.

Ar iš viso reikia tokių profesinių komunikacijos konkursų?

Ar jų reikia? Būtinai, ir kuo daugiau. Tai yra ir industrijos, ir industrijos dalyvių autorefleksijos forma, o ir bet koks mąstymas, atradimai iš esmės prasideda nuo dažnesnės autorefleksijos.

M360