Bendrovės „Saulės grąža“ įvaizdiniame klipe, pristatančiame saulės elektrines, skamba Andriaus Mamontovo daina „O, mano saule“. Dainininkas sako sutikęs leisti naudoti šią dainą, nes idėja jam artima, atitinka jo vertybes ir gyvenimo būdą.

Dainininkas Andrius Mamontovas teigia, kad jam labai smagu stebėti, kaip jo dainos skirtinguose kontekstuose įgauna vis kitą prasmę. „Kai 1984-aisiais pirmą kartą sudainavome dainą „O, mano saule“, pamatyti saulės modulius ant stogų buvo tikra retenybė. Tai labiau priminė mokslinę fantastiką“ – pranešime žiniasklaidai prisimena atlikėjas.

„Nors daina „O, mano saule“ jau skaičiuoja 36 metus, ji populiari ir, sakyčiau, net vis dar populiarėja ir dabar. Pastebiu, kad net ir po tiek laiko daina pasiekia vis naujus klausytojus. Interneto galimybės leidžia jai gyvuoti ir suskambėti naujai – versijų šiandien yra ne viena. Ir aš džiaugiuosi, kad ji gali įgauti naują prasmę“, – pasakoja Andrius.

Dainininkas atskleidžia, kad dainą šiam projektui patikėjo ramia širdimi, mat visiškai pritaria minčiai saulę panaudoti energijai gaminti.

„Pats prisidedu tik prie tų idėjų, kurios man artimos, atitinka mano vertybes ir gyvenimo būdą. Nevartoju alkoholio, nevalgau mėsos, todėl nebenoriu, kad mano kūryba ar vardas sietųsi su tuo. Vengiu tapatintis su dalykais, kurių nėra mano gyvenime. Tai būtų nenatūralu, o tas netikrumas iš karto matyti, – tikina dainininkas. – Aplinkosauga, atsinaujinančių šaltinių panaudojimas man artima tema. Esu už tai, kad vieną dieną ant kiekvieno namo stogo būtų įrengtos saulės elektrinės. Pro mus kas sekundę praeina toks kiekis energijos, kurios nepanaudojame savo reikmėms. Šis dangaus kūnas gali mus visus aprūpinti elektros energija milijonus metų – tol, kol skleis šviesą.“

M360