Tokį patį sprendimą praėjusią savaitę priėmė naujienų portalas „Delfi“, siekdamas užkirsti kelią dezinformacijai sklisti.

„Žodžio laisvė yra pamatinė vertybė, bet ja negali būti piktnaudžiaujama skleidžiant melagingą informaciją, kuri daro žalą visuomenei“, – sako portalo „15min“ vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

Anot portalo, pastaruoju metu pastebima, kad komentaruose po publikacijomis apie skiepus nuo COVID-19 dažnai skelbiamos sąmokslo teorijos, klaidinanti informacija, kuri mažina pasitikėjimą vakcinacijos efektyvumu.

„Nuo šiol lrytas.lt portale nebelieka galimybės per komentarus plisti sąmokslo teorijoms, kurios skatina žmones bijoti, netikėti ir nesiskiepyti. Gyvename medicinos ir mokslo pažangos aukso amžiuje, tad ir turime tikėti tuo, ką sako medicina ir mokslas, o ne išgalvotomis istorijomis“, – sprendimą komentuoja naujienų portalo „lrytas“ vyriausiasis redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.

Ekspertai pasaulyje sutaria, kad būtent vakcinacija yra efektyviausia pandemijos valdymo priemonė ir ragina šviesti visuomenę, skelbiant informaciją apie tai.

„Delfi“ Estijoje praėjusią savaitę panaikino galimybę komentuoti prie visų su pandemija susijusių temų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)