Straipsniai iš šimtų įvairių žurnalų jau greitai skaitytojams bus prieinami per šiuo metu kuriamą mobiliąją programėlę, kuri apjungs Lietuvos ir užsienio žurnalus, tarp kurių yra ir tokių, kurių Lietuvoje iki šiol apskritai nebuvo įmanoma įsigyti.

Pagrindinis naujienų portalas Lietuvoje DELFI, laimėjęs „Google“ skaitmeninių naujienų inovacijų fondo (angl. „Google Digital News Innovation Fund“, sutrumpintai „Google DNI“) finansinę paramą, pradeda įgyvendinti unikalų projektą. Kartu su partneriais, technologinę dalį įgyvendinančia bendrove „VikiMedija“, DELFI kuria programėlę, kuria naudodamiesi žmonės galės skaityti bet kurį pasirinktą žurnalą, tarp kurių bus tiek skaitytojų jau pamėgti lietuviški žurnalai, tiek užsienio leidiniai.

„Naujienų portalas DELFI visada siekia būti lyderiu tiek kalbant apie naujienų turinį, tiek apie jo pateikimo technologijas. Kurdami šį projektą nusprendėme galvoti neapsiribodami DELFI ribomis: norime, kad skaitytojai galėtų lengvai rasti ir pasiekti juos dominantį žurnalų turinį. Skaitmeninės žiniasklaidos laikais sprendimas, leidžiantis skaityti popierinių žurnalų straipsnius ir internete, mums pasirodė labai natūralus ir reikalingas. Tai, kad juo patikėjo ir „Google“, rodo, kad judame teisinga kryptimi“, – sako DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

Projektą įgyvendinančios bendrovės „VikiMedija“ vadovas Viktoras Daukšas sako, kad programėlė orientuota į geriausią vartotojo patirtį, o technologinis sprendimas neapsiribos tuo, kad tiesiog pateiktų skaitmenizuotas straipsnių versijas: daug dėmesio bus skiriama darbui su didžiaisiais duomenimis ir turinio personalizavimui, kad programėlės vartotojai be pastangų gautų būtent jiems aktualų turinį.

„Visi žinome, kad šiais laikais informacijos srautas yra labai intensyvus ir skaitytojui tampa vis sunkiau atsirinkti kokybišką, jam aktualų turinį. Personalizuotas turinys leidžia vartotojui pirmiausia rodyti tokią informaciją, kuri jam įdomi, vertinga, taigi, žmogus sutaupys laiko greitai ir patogiai rasdamas tai, kas jam svarbu“, – pasakoja V. Daukšas.

Viktoras Daukšas
Viktoras Daukšas
© DELFI / Andrius Ufartas

„Kurdami šią programėlę pritaikome naujausius mašininio mokymosi algoritmus, taigi, sistema žmogui automatiškai pasiūlys turinį pagal jo ir į jį panašių vartotojų ankstesnę elgseną“, – aiškina V. Daukšas.

Šis projektas bus naudingas ne tik skaitytojams, bet ir leidėjams bei turinio autoriams, kuriems itin aktualus klausimas, kaip savo kuriamą turinį padaryti lengvai pasiekiamu didelėms auditorijoms ir kaip už jį susirinkti lėšų, būtinų tolimesniam kokybiško turinio kūrimui.

„Pasaulyje medijų turinio kiekis auga milžinišku tempu. Žmogui absoliučiai didžioji dalis šios informacijos yra tik triukšmas. Personalizuotas turinys yra vienintelis būdas išsiskirti šiame triukšme, tad džiaugiuosi, kad ir Lietuvos žiniasklaidoje personalizacija darosi rinkos standartu“, – naujieną įvertino bendrovės „Exacaster“ įkūrėjas Egidijus Pilypas.

Tai bus jau antras DELFI projektas, įgyvendinamas su „Google DNI“ fondo parama. Prieš metus DELFI taip pat gavo šio fondo paramą kurti inovatyviam įrankiui, padedančiam užkirsti kelią melagingų naujienų plitimui.

Šiuo metu DELFI grupei priklauso skaitomiausias kiekvieną dieną naujienų portalas DELFI su visa eile teminių kanalų, skirtų įvairioms auditorijoms ir skelbimų portalas „Alio.lt”. DELFI nuo 2007 m. priklauso Estijos žiniasklaidos grupei „Ekspress Grupp“. Tai žiniasklaidos grupė, plėtojanti internetinės žiniasklaidos, leidybos ir laikraščių verslą Baltijos šalyse. „Ekspress Grupp“ Lietuvoje taip pat priklauso ir reklamos paslaugų internete bendrovė „Adnet media“.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją