Google“ trečiadienį paskelbė pasirašiusi susitarimus su daugeliu Italijos žiniasklaidos leidėjų dėl atlygio už naujienų turinį.

Sudarytasis sandoris suteiks Italijos leidėjams prieigą prie programos „Google News Showcase“, kuri moka turinio kūrėjams už jų sukurtą naudojamą turinį.

„Susitarimai, pasirašyti individualiu pagrindu, yra svarbus „Google“ santykių su Italijos leidėjais žingsnis, atlyginant leidėjams“, – sakoma „Google“ pranešime.

„Google News Showcase“ Italijoje bus prieinama ateinančiais mėnesiais, pridūrė bendrovė.

„Google Italy“ generalinis direktorius Fabio Vaccarono teigė, kad „šie susitarimai yra svarbus žingsnis judant į priekį ir patvirtina „Google“ įsipareigojimą Italijos leidėjams“.

Tarp leidėjų, pasirašiusių susitarimus, yra „RCS MediaGroup“, „Il Sole 24 Ore“, „Monrif“, „Citynews“, „Caltagirone Editore“, „Il Fatto Quotidiano“, „Libero“, „Il Foglio“, „Il Giornale“ ir „Il Tempo“.

Kaimyninė Prancūzija tapo pirmąja ES šalimi, priėmusia „gretutinių teisių“ įstatymą, tačiau „Google“ iš pradžių atsisakė jo laikytis. Visgi po intensyvių derybų paieškos sistemų milžinė sausio mėnesį pasirašė sutartį su tam tikrais Prancūzijos leidėjais.

BNS