Socialinis tinklas „Facebook“, matydamas vis labiau augančią video formato turinio svarbą, nusprendė atsigriebti dar didesnę vartotojų dėmesio ir reklamos pinigų dalį. Jis paskelbė pristatantis naują platformą „Watch“, kurioje bus skelbiamas partnerių sukurtas video turinys.

„Vis daugiau žmonių feisbuke žiūri video turinį, ir nors žmonėms patinka netikėtai rasti jiems įdomų turinį savo naujienų sraute, sužinojome, kad jie taip pat norėtų atskiros, specialiai video skirtos vietos, kur jie lengvai galėtų rasti jiems įdomius įrašus“, - skelbiama feisbuko tinklaraštyje.

Kaip įprasta, „Watch“ pirmiausia išbandys JAV vartotojai, o po to ji bus pasiūlyta ir kitiems. Turinys „Watch“ bus suskirstytas tiek pagal kūrėjus, tiek pagal kategorijas, pavyzdžiui, daugiausiai žiūrėti video, labiausiai prajuokinę video, ar tarp draugų labiausiai žiūrimi video: tai bus sprendžiama iš feisbuko vartotojų reakcijų.

Feisbukas jau pranešė bendradarbiausiantis su turinio kūrėjais, tarp kurių – NASA, „Mashable“, „Quartz“, „Heartz“, MLS, „McClatchy“. Apie kitus planuojama pranešti per artimiausias kelias savaites. Tokiu žingsniu feisbukas bandys atsiriekti dar daugiau reklamos biudžetų iš kitų video turinį siūlančių rinkos žaidėjų: televizijų, „YouTube“, „Snapchat“, „Twitter“ ir kitų.

M360