Didžiosios Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC pranešė apie radikalų savo stebėsenos tarnybos karpymą,- planuojama panaikinti bent 98 darbo vietas, beveik trečdalį tarnybos personalo.

BBC toliau vykdo išlaidų mažinimo politiką, pagal kurią stebėsenos tarnyba turėtų apkarpyti biudžetą 4 mln. svarų sterlingų (5,2 mln. JAV dolerių).

Stebėsenos tarnyba stebi žiniasklaidos medžiagą 150-yje šalių 100 kalbų. Buvo nuspręsta sumažinti tarnybos darbo mastą.

Pasaulinė BBC tarnyba pranešė uždaranti stebėsenos tarnybos biurą Afganistane. Nauji skyriai bus atidaryti Stambule ir Jeruzalėje.

Nuo 1943 metų iki šiol britų skyrius veikė netoli Redingo. Nepatikslintais duomenimis, naujoji tarnybos būstinė bus įsteigta centriniame Londone.

Oficialiame BBC pareiškime teigiama, kad derybos su profsąjungomis dėl darbo vietų mažinimo prasidės artimiausiu metu. Dabar tarnyboje dirba 320 žmonių.

Stebėsenos tarnyba buvo įkurta 1939 metais, siekiant informuoti vyriausybę apie užsienio publikacijas ir propagandą Antrojo pasaulinio karo metais.

Stebėsenos tarnyba teikia informaciją BBC naujienų programoms, vyriausybei ir komerciniams klientams. Anksčiau ji buvo finansuojama iš britų biudžeto, tačiau nuo 2013 metų ji perėjo prie bendro BBC balanso.

Dabar, kaip ir visa korporacija, ji finansuojama iš specialiojo mokesčio, vadinamosios televizijos licencijos, įplaukų.

BBC pasaulio naujienų tarnybos vadovė Francesca Unsworth pareiškė, kad, kaip ir likusi žiniasklaida, stebėsenos tarnyba turi žengti koja kojon su laiku ir atitikti šiuolaikinius vartotojo reikalavimus. "Ir kaip ir visi kiti BBC padaliniai stebėsenos tarnyba turi mažinti išlaidas", - pridūrė F. Unsworth.

Stebėsenos tarnybos biudžetas 2016-2017 metais sudarė 13,3 mln. svarų sterlingų per metus, tačiau iš jos pareikalauta sumažinti išlaidas 4 mln. svarų.

ELTA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją